Bliżej natury

14 września 2017, In: Artykuły

Płytki ceramiczne oddające urok naturalnych materiałów są dziś idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą korzystać z ich relaksującego charakteru we wnętrzu, a jednocześnie szukają rozwiązań łatwych w utrzymaniu.

Niezbędna konserwacja naturalnego drewna czy kamienia jest czasochłonna i kosztowna, dlatego na rynku pojawiły się produkty zdecydowanie bardziej funkcjonalne w użytkowaniu. Płytki ceramiczne są łatwe do czyszczenia i nie wymagają impregnacji, a dzięki nowoczesnej technologii nadruku cyfrowego doskonale prezentują strukturę i kolorystykę swoich pierwowzorów, jak usłojenie drewna, sęki czy rys kamienia.

Producenci proponują również bardzo szeroką ofertę w zakresie form i rozmiarów płytek, od klasycznych desek po specjalnie nacinane płytki, umożliwiające położenie, np. w bardzo klasycznej formie jodełki francuskiej (jak na aranżacji).

Płytki drewnopodobne wykorzystywane są na podłogi w salonach i kuchniach, szczególnie przy zastosowanym ogrzewaniu podłogowym, ponieważ charakteryzują się przewodnictwem cieplnym na najwyższym poziomie (utrzymują ciepło najdłużej), a także najmniejszym poziomem odkształceń. Stanowią jednocześnie idealną podłogę do łazienek komponując się doskonale z modnymi szarościami i bielą.