Beże, brązy i biele w świetlistej odsłonie

LAVITA PISCIS CREMA GAT.1 30x60

Dostępny w: DZIERŻONIÓW
96,00 PLN

DEFTRANS ZESTAW SZAFKA GRANADA + UMYWALKA OLEX 60 CM 167-D-06001

1168,50 PLN

OMNIRES BATERIA UMYWALKOWA APURE AP2210

Dostępny w: DZIERŻONIÓW
300,00 PLN

LS IVORY MOZAIKA PRINCE HON HEX GAT.1 30X30

Dostępny w: DZIERŻONIÓW
59,00 PLN

LISTWA DEKORACYJNA DO PŁYEK EVITUR 13 10MM 2,44 MB

Dostępny w: DZIERŻONIÓW
89,00 PLN

EXCELLENT WANNA PRYZMAT 170X75 WAEX.PRY17WH

1311,00 PLN

EXCELLENT PARAWAN NAWANNOWY AXEL KAAX.1309.800.LE

999,00 PLN

EXCELLENT ZESTAW NATRYSKOWO – WANNOWY RAIN ALTAR WHITE ARAC.SY.781W

1249,00 PLN

LAVITA BONAS NATURAL gat.1 15x90

Dostępny w: DZIERŻONIÓW
79,00 PLN

Zestawienie piaskowego beżu, ciepłego drewnopodobnego brązu i szlachetnej bieli daje stonowany i elegancki efekt. Szczególnie kiedy pomieszczeniem, w którym zastosujemy te kolory jest łazienka. Niewielka powierzchnia zazwyczaj wymaga od nas wykorzystania bardzo jasnych kolorów. Jednakże, sprytne połączenie ciepłej palety może ją rozświetlić, a tym samym – dodać optycznie metrów.

Ciekawe zastosowanie ciepłej ceramiki i chłodnych akcentów

Powyższy projekt to kwintesencja dobrego stylu. Ponadczasowe kolory w nowoczesnym zestawieniu. Ściany nie są pokryte jednakowymi płytkami. Dominująca w aranżacji ceramika Lavita Piscis Crema przywodzi na myśl piasek pustyni. Aby jednak urozmaicić wnętrze, między płytki wprowadzone zostały trzy typy dekoracji. Chromowane listwy rozdzielające kolejne warstwy ceramiki, drewnopodobne płytki Lavita Bonas Natural oraz mozaika LS Ivory Prince Hon HEX – ku złamaniu ciepła w chłodnym, szarym odcieniu i modnym kształcie sześciokątów. Drewniana ceramika znalazła się na podłodze, obiciu wanny i półce, ciągnącej się na całą długość ściany między wanną a pralką. Płytki zastosowano również w okolicy mocowania prysznica. Całość, choć mogłoby się wydawać – z różnych światów, daje poczucie pełnej harmonii i tworzy integralną, spójną całość.

Niecodzienne rozwiązania

W projekcie postawiono na białą zabudowę. Funkcjonalną, dwukomorową szafkę Granada umiejscowiono pod umywalką i na przeciwległej ścianie. Z racji tego, że łazienka nie jest duża, wanna Pryzmat została oddzielona przezroczystym parawanem Axel.

Dzięki temu, z łatwością będzie można wziąć prysznic, nie troszcząc się o zalanie podłogi. Co więcej, projekt zakłada niecodzienne umiejscowienie grzejnika – tuż nad wanną, na wprost drzwi wejściowych. Pozwala to na łatwe sięgnięcie po ręcznik. Aby „wtopić” kaloryfer postawiliśmy na grzejnik Lima w kolorze Metallic Grey. W celu osiągnięcia doskonałej spójność projektu, chrom występuje także w oświetleniu. Nad lustrem proponujemy montaż oświetlenia zwisającego z sufitu Ball. Okrągły kształt i satynowo-chromowane wykończenia stanowi oryginalną ozdobę pomieszczenia. Tym samym, nie możemy zapominać o konsekwencji przy wyborze armatury. Naszym typem do tego wnętrza jest bateria umywalkowa Apure AP2210 oraz zestaw prysznicowo wannowy Rain Altar White.

Dla kogo taki projekt?

Projekt przedstawia łazienkę dla tych, którzy kochają eklektyczne wnętrza. Z jednej strony nowoczesne rozwiązania i klasyczne kolory, z drugiej zaś – nowoczesny pazur w postaci geometrycznych form. Bez wątpienia w takiej przestrzeni z łatwością odczujemy relaks, leżąc wieczorem w gorącej kąpieli z pianą. Z drugiej zaś strony – obudzimy się zażywając porannego prysznica. Srebro w połączeniu z beżem nie jest codziennym rozwiązaniem, natomiast powoduje, że wnętrze to staje się ciekawe i niestandardowe. Na uwagę zasługuje nie tylko mozaika, ale i ciekawe zastosowanie chromowanych listew. Dzięki przytwierdzonej półce obitej drewnopodobną ceramiką, to co mamy na podłodze zostaje kontynuowane na ścianie. Co więcej, nad pralką również znajdziemy przydatną przestrzeń na zamocowanie szafki, w której zmieszczą się ręczniki i chemia gospodarcza.