Przepych w dekorze i oszczędność w dodatkach – pałacowa łazienka szyta na miarę XXI wieku

TUBĄDZIN PARIS OBRAZY OXFORD BLACK GAT.1 29,8x59,8

161,13 PLN

TUBĄDZIN BARCELONA PALAZZO 3 GAT.1 59,8x11,5

60,27 PLN

TUBĄDZIN BARCELONA PALAZZO 4 GAT. 1 59,8x4,5

29,52 PLN

TUBĄDZIN MONACO MIRABAU 1A GAT.1 59,8x59,8

179,58 PLN

TUBĄDZIN MONACO MIRABEAU 1B GAT.1 59,8x29,8

179,58 PLN

OMNIRES BATERIA UMYWALKOWA EBRO EB2112

Dostępny w: DZIERŻONIÓW
468,00 PLN

OMNIRES WIESZAK NA RĘCZNIK MODERN PROJECT MP60214 CHROM

77,00 PLN

ANTADO CANTARE BIAŁA SZAFKA POD UMYWALKĘ UNA 60 CM FSM-342/6GT-47/47

Dostępny w: DZIERŻONIÓW
538,78 PLN

HIDRA UMYWALKA TAO 60 CM BLACK TA20 009

1915,00 PLN

Przestronna łazienka, z naturalnym źródłem świata daje doskonałą możliwość do stworzenia w niej salonu łazienkowego. Dodatkowe oświetlenie to przepustka do zastosowania ciemniejszych akcentów kolorystycznych, w tym także pięknej i głębokiej czerni. Powyższy projekt to kwintesencja szyku i dobrego smaku. Wnętrze jest zaskakujące i fascynujące. Pałacowy i jednocześnie oszczędny w kolorach oraz dodatkach wystrój, a także doskonała aranżacja przywołują nam na myśl monakijskie posiadłości, które toną w wyrafinowanym luksusie.

Jak dobrać płytki?

Aby stworzyć tego typu wnętrze musimy kochać odważne połączenie mandarynowego beżu i klasycznej czerni. Wybór odważny, choć jest w stanie obronić się w każdej dekadzie. W projekcie wykorzystaliśmy inspirację kolekcją Macieja Zienia dla marki Tubądzin. Na ścianach i podłodze dominuje Monaco Mirabeau 1B i 1A. Ozdobne listwy ceramiczne to Palazzo 3 i 4. Narożna wanna otulona jest mozaiką Tokyo Black, zaś powierzchnia wokół lustra – Paris Oxford Black. Ułożenie ceramiki jest dokładnie przemyślane i budzi zachwyt. Czarne obramowania, przyklejone do ściany przywodzą na myśl ramy obrazów, w których ozdobą są same płytki.

Biały montaż

Dla zachowania jak najwyższego komfortu zdecydowaliśmy się zaproponować łazienkę, w której znajdziemy zarówno w prysznic, jak i wannę. Kabina Radaway dzięki przezroczystemu szkłu, nie zabiera ona przestrzeni, a nawet ją potęguje odbijając światło. Narożna wanna Excellent pozwoli nam natomiast na iście królewski relaks. Jednym z mocnych akcentów jest przestrzeń wokół umywalki.

Aby wkomponować ceramikę do otoczenia, warto wziąć pod uwagę czarną, okrągłą formę. Naszym typem jest umywalka nablatowa Hidra Tao TA20009. W tak doskonałym salonie kąpielowym nie może zabraknąć przestrzeni do przechowywania kosmetyków i czystych ręczników. Pod blatem umieściliśmy wiszące półki – jedną, centralną i większą – Antado Cantare 60, zaś po bokach dwie mniejsze o szerokości 40. Pozostałe miejsca warto pozostawić otwarte, by móc zmieścić w nich dekoracje.

Geometryczna armatura

Dobór armatury także nie może być dziełem przypadku. Surowość czerni podkreślą baterie o geometrycznych i ostrych kształtach. W projekcie postawiliśmy na harmonię i konsekwencję. Armatura umywalkowa pochodzi z kolekcji  Ebro, wannowa  z kolekcji Darling oraz prysznicowa z kolekcji Kansas. Jej chromowane wykończenie oraz białe fronty lśniących szafek subtelnie ochładzają przestrzeń i wprowadzają powiew świeżości.

Wyraz wyrafinowanego smaku

Wizualizacja szyta jest na miarę XXI wieku, choć swoim designem bardziej przypomina nam stylistykę luksusowych wnętrz lat 70-tych. I taki był też zamysł Macieja Zienia, który tworzył dla marki Tubądzin kolekcję płytek Monaco Mirabeau. Wnętrze jest eleganckie i jasne. Czerń mimo swoich mocnych akcentów nie dominuje. Wszystko dzięki wyrafinowanym płytkom gresowym, które pięknie imitują naturalny kamień. Ich ciepła barwa niejako gasi i ociepla ciemne barwy. Bez wątpienia ten projekt spodoba się ludziom, którzy lubią prestiż i odpoczynek w pałacowym otoczeniu.