Przestronny salon prysznicowy

NOVABELL TRIBECA ASFALTO LAPP. RETT. GAT.1 35x70 TRB95LR

Dostępny w: DZIERŻONIÓW
149,00 PLN

OMNIRES BATERIA UMYWALKOWA FRESH FR7110

Dostępny w: LUBIN, DZIERŻONIÓW
420,00 PLN

NORD CERAM ONE CEMENT GAT.1 60x60 Y-ONE331

Dostępny w: DZIERŻONIÓW
115,00 PLN

LISTWA DEKORACYJNA DO PŁYEK EVITUR 13 10MM 2,44 MB

Dostępny w: LUBIN, DZIERŻONIÓW
89,00 PLN

ROCA UMYWALKA GAP 65 CM A327473000

Dostępny w: DZIERŻONIÓW
396,06 PLN

LAVITA GLOSSY WHITE GAT.1 30x60 36P000

Dostępny w: DZIERŻONIÓW
69,00 PLN

Kiedy łazienka jest przestrzenna, rodzi się wiele możliwości jej zaaranżowania. Tym bardziej, jeśli toaleta jest osobnym pomieszczeniem. W takim przypadku, najlepiej stworzyć w niej salon kąpielowy. Zachować maksimum przestrzeni, przy jednoczesnym zadbaniu o jej funkcjonalność. Powyższa inspiracja to kwintesencja dobrego stylu i praktycznych rozwiązań. Szarość, biel i subtelna domieszka brązu tworzą łazienkę, która przypomina swego rodzaju garderobę. Duża ilość luster dodatkowo podkreśla jej współczesny design i optycznie dodaje kolejnych metrów.

Aranżowanie zestawień płytek

Obecnym trendem jest łączenie ze sobą różnego typu płytek, jak np. zestawienie połyskujących gresów i matowej ceramiki. Dzięki temu zyskujemy eleganckie wykończenie o ponadczasowym charakterze. Aby zrobić to umiejętnie, nie wystarczy iść do sklepu i wybrać przypadkowe modele. Aby aranżacja była spójna, harmonijna i konsekwentna musimy wziąć pod uwagę światło i plan przestrzeni. Do tego typu łazienek jak prezentowana powyżej, proponujemy dobrać trzy rodzaje płytek: białe z wysokim połyskiem (Lavita Glossy White w formacie 30×60; będą tworzyły bazę i tło dla kolejnych elementów), szare, matowe (Nord Ceram One Cement w formacie 60×60; podkreślą industrialny charakter przestrzeni) oraz stalowe, wpadające w czerń półpołyskujące (Novabell Tribeca Asfalto w formacie 35×70; stanowią mocny akcent w aranżacji). Łączenia ceramiki najlepiej podkreślić chromowanymi, pionowymi listwami, które jednocześnie podniosą optycznie strop. Najciemniejszy wariant warto umiejscowić na blacie szafkowym i umywalkowym, powyżej – w nadbudowanej części oświetlenia oraz na ścianie prysznicowej. Zbyt duża dominacja ciemnych płytek mogłaby przytłoczyć wnętrze. Swoje ciekawe zastosowanie znalazło dodatkowe lustro na przeciwległej do okna ścianie. Zastępuje ono pas płytek, doskonale odbijając światło.

 

Biały montaż

Przy doborze dodatków i armatury króluje prostota. W łazience nie mamy ani wanny, ani standardowego prysznica. To miejsce zastępuje odpływ w podłodze (bez brodzika) i szklana kabina Walk-In. Daje to efekt lekkiej i przestronnej łazienki. Do takiego zestawienia pasuje zestaw natryskowy termostatyczny – Hilina. Biorąc pod uwagę umywalkę – wato postawić na jej prostokątny kształt (umywalka GAP nablatowa 60×47). Okrągła misa zaburzyłaby harmonię we wnętrzu. Do armatury pasować będzie prosta i surowa bateria Omnires Fresh. Pod centralnym lustrem znajduje się kilka praktycznych szafek, które z łatwością pomieszczą ręczniki, chemię gospodarczą i kosmetyki. Przy ich wyborze warto postawić na białe fronty i drewniane boki – element ciepłego brązu ożywi wnętrze.

Łazienka szyta na miarę XXI wieku

Ta łazienka pasuje do osób, które lubią industrialne i surowe wnętrza. Kontrast bieli i czerni nadaje przestrzeni elegancji i nowoczesnego charakteru. Na uwagę zasługuje także sprytne połączenie połysku i matu. Z racji tego, że łazienka ma sporą powierzchnię, nie wszystkie płytki muszą idealnie odbijać światło. W zamian za to, zastosowane lustra potęgują głębię i stanowią intrygujący dodatek. W tej aranżacji odnajdą się osoby dynamiczne i niezależne.