Relaks, świeżość i elegancja – minimalistyczny salon kąpielowy w odcieniach bieli

ROCA BIDET GAP WISZĄCY A357475000

659,28 PLN

OMNIRES BATERIA BIDETOWA HUDSON HS4120

741,00 PLN

OMNIRES BATERIA UMYWALKOWA HUDSON HS4112

861,00 PLN

LAVITA UMYWALKA LA PALMA 42 CM Z2020

Dostępny w: DZIERŻONIÓW
169,00 PLN

ELITA BARCELONA BIAŁA SZAFKA POD UMYWALKĘ 60 CM 164343

1031,97 PLN

LAVITA BRILLO BLANCO GAT.1 33,3x55

Dostępny w: DZIERŻONIÓW
59,00 PLN

LAVITA EGEO BLANCO GAT.1 33,3x55

Dostępny w: DZIERŻONIÓW
69,00 PLN

ROCA DESKA SED. GAP A80148200U

Dostępny w: LUBIN, DZIERŻONIÓW
369,00 PLN

LISTWA DEKORACYJNA DO PŁYEK EVITUR 13 10MM 2,44 MB

Dostępny w: DZIERŻONIÓW
89,00 PLN

ROCA MUSZLA GAP WISZĄCA A346477000

Dostępny w: DZIERŻONIÓW
614,00 PLN

LAVITA FRONDA NOGAL GAT.1 20x60

Dostępny w: DZIERŻONIÓW
69,00 PLN

Królewski wypoczynek jest w stanie zapewnić nam duże, wygodne łóżko, a przed tym gorąca i relaksująca kąpiel. Aby móc zażywać beztroskich chwil relaksu, warto zadbać o to, aby wnętrze, które nas otacza także do tego nastrajało. Powyżej prezentujemy ciekawą aranżację łazienki. Duża przestrzeń dała nam wiele możliwości do popisu. Wiedząc jednak, że w ów salonie kąpielowym mamy doznać wyciszenia po całym dniu pracy, projekt czerpie inspiracje z kolorów, które jak żadne inne pomagają nam w oczyszczeniu umysłu. Postawiliśmy na szlachetną biel i dający poczucie bezpieczeństwa brąz.

Harmonijne kolory, różnorodne struktury

Biel nie jest jednak jednolitą bielą, a brąz klasycznym brązem. Projekt zakłada różne formaty i struktury płytek, które wprowadzają do wnętrza efekt zaskoczenia i złamania monotonni. Ceramika sięga wysokości około 120 cm. Patrząc od dołu, na początek mamy dwa rzędy białych, połyskujących płytek Lavita Brillo Blanco. Następnie cienki pas drewnopodobnego dekoru Lavita Fronda Nogal, którego kontynuację możemy zobaczyć na podłodze oraz wokół lustra. Najwyżej położone zostały Lavita Egeo Blanco, czyli białe płytki o falowanej strukturze. Wisienką na torcie jest chromowana na złoto listwa profilowa EVITUR13. W łazience znajdziemy także naturalne źródło światła, czyli okno. Dzięki temu, promienie słońca wspaniale uwypuklają zastosowane ornamenty i jeszcze bardziej rozświetlają wnętrze.

Minimalizm w każdym calu

Mimo iż pomieszczenie jest duże, aranżacja wymaga zachowania minimalizmu. W łazience nie znajdziemy wysokich słupów szaf. Jedynie pod blatem umywalki zostały zaplanowane dwie podwójne i przestronne szafki Barcelona White. Sanitariaty wyróżniają się obłym kształtem, który dodaje ciepła wnętrzu. W projekcie postawiliśmy na dwie okrągłe umywalki La Palma, wolnostojącą wannę Comfort, muszlę Roca GAP oraz bidet Roca GAP. Jednocześnie, aby zachować nowoczesny charakter, wybraliśmy ostrą w kształtach armaturę. Umywalki zdobią baterie Hudson HS4112, wannę wolnostojąca bateria Hudson, zaś bidet – Hudson HS4120.

Zawsze modna biel

Kontrastem dla brązowej podłogi są oczywiście ściany. Choć biel płytek przełamana jest drewnopodobnym ornamentem, tak powyżej linii ceramiki znajdziemy jedynie biel ścian. Ten ponadczasowy kolor dominuje w aranżacji. Choć efekt optycznego powiększenia nie jest potrzebny na dużej płaszczyźnie, ograniczona paleta barw powoduje, że łazienka staje się higienicznie czysta i świeża. Wnętrze mimo złożonych struktur płytek i białego montażu jest lekkie, schludne i na wskroś eleganckie. Barwy w tej aranżacji zdecydowanie łagodzą stres i dają poczucie swobody. Taka inspiracja to propozycja dla ludzi dynamicznych i ceniących sobie ponadczasowe piękno.