Kabiny prysznicowe

14 września 2017, In: Artykuły

Kabina prysznicowa to ważny element nowoczesnej łazienki. Bardzo często
to właśnie od tego produktu zaczynamy projektowanie naszego pomieszczenia kąpielowego. Mnogość proponowanych przez producentów rozwiązań jest dziś właściwie nieograniczona. Decydując się na wybór odpowiedniego rozwiązania musimy przemyśleć kilka spraw, aby korzystanie z codziennej kąpieli było dla nas jak najbardziej komfortowe.

1. Musimy zdecydować w jakim miejscu zostanie zamontowana kabina. Jeżeli mamy przygotowaną wnękę wystarczą nam samodzielne drzwi prysznicowe. Jeśli miejscem montażu jest zaś narożnik, potrzebujemy kabiny narożnej (dwuściennej). Możliwy jest także montaż przy jednej ścianie (kabina trójścienna) lub w ogóle z pominięciem ścian (kabina czterościenna).

2. Musimy także zdecydować czy kabina powinna być wyposażona w brodzik, czy też umieszczona bezpośrednio na płytkach z zastosowaniem odpływu liniowego. Wersja druga ma coraz więcej zwolenników wśród naszych Klientów. Wydaje się bardziej estetyczna ze względu na jednolitą powierzchnię wewnątrz kabiny i w całym pomieszczeniu.

3. Bardzo ważny jest również rozmiar i kształt kabiny (półokrągła, kwadratowa) oraz sposób otwierania drzwi (otwierane do wewnątrz, do środka i rozsuwane). Wszystkie te elementy zależą od rozmiarów łazienki oraz preferencji i oczekiwań Klientów.

Wybór odpowiedniej kabiny nie jest prosty. Zachęcamy, aby skorzystać z pomocy doświadczonych doradców, którzy pomogą dobrać odpowiedni do oczekiwań produkt. Warto skupić się na jakości podzespołów: grubości szkła, jakości zawiasów lub rolek oraz profili.

Kabina jest produktem mocno eksploatowanym, więc powinna być wybrana spośród ofert znanych i sprawdzonych producentów. W Salonach Domino dostępna jest bardzo szeroka ekspozycja kabin prysznicowych renomowanych producentów,
jak m.in. Radaway i SanSwiss.