Luksusowa łazienka na poddaszu

Marzenie o drewnie w łazience jest możliwe do zrealizowania. Wystarczy odrobina sprytu i wykorzystanie zdobyczy nowoczesnej technologii. Mowa oczywiście o imitujących drewno płytkach, które nie wymagają od nas dodatkowej konserwacji i ogromnych pokładów pieniędzy. Powyższa realizacja stanowi wspaniałe odwzorowanie naszego projektu. Łazienka, mimo skosów, jest przestronna, elegancka i niesamowicie stylowa. Połączenie bieli, ciemnego kamienia i drewna tworzy prawdziwą strefę relaksu w domu. W realizacji nie pominięto także dekoracji i ciekawych designerskich rozwiązań.

Połączenie drewna, kamienia i bieli

Zacznijmy od płytek. Do wykończenia tej łazienki wykorzystaliśmy trzy rodzaje kafli. Boczne strony podłogi, jedna ze ścian strefy prysznicowej oraz oświetlone wnęki w pobliżu wanny zostały wyłożone płytkami Nova Bell EDM w odcieniu Castagno. Drewnopodobna ceramika wprowadza do wnętrza spokój i naturalność. Ścianę okienną, przestrzeń umywalkową i wokół lustra, stelaż toalety i bidetu oraz centralną część podłogi pokrywają ciemne, imitujące kamień płytki Ardesia Black w kolorze antracytu. Zastosowanie kamienia dodaje łazience eleganckiego i wyrafinowanego smaku. Ściana, na której znajdują się drzwi pokryta jest białymi kaflami Snow Brillo, które wspaniale odbijają wpadające do pomieszczenia światło. Co więcej, doskonale prezentuje się na niej czarny, designerski grzejnik Angus H. Kontrastuje on z bielą kafli, jednocześnie nawiązując swoim kolorem do pozostałej części aranżacji.

Formy

Perfekcyjne rozłożenie kolorów i form, a także ich przeplatanie się powoduje, że łazienka jest spójna i wyważona. Wyszukane dekory płytek zobowiązały nas także do wyboru wyrafinowanych dodatków. Po konsultacji z Klientem, postanowiliśmy połączyć obłe i kwadratowe kształty ceramiki. Okrągła forma wyróżnia muszlę toaletową, bidet (oba z serii Globo 4All) oraz wolnostojącą wannę Comfort, która swoim wyglądem zachęca do długich, gorących kąpieli. Po rozmowie z Klientem, wiedzieliśmy, że zależy mu na wprowadzeniu do przestrzeni prysznica. Udało nam się spełnić to oczekiwanie i wydzieliliśmy strefę prysznicową, która oddzielona jest od pozostałej części przezroczystym parawanem. Dzięki niemu, nie zabierając przestrzeni, zlewa się z tłem i stanowi wyjątkowy punkt w tej aranżacji. Prostokątną formą wyróżniają się dwie umywalki oraz baterie. Aby zachować konsekwencję w realizacji, postawiliśmy na tę samą linię armatury. Bidet, umywalki, prysznic i wanna wyposażone są w kolekcję baterii Hudson.

Przestrzeń idealna

Nasza współpraca z Klientem zaowocowała powstaniem eleganckiego i ponadczasowego salonu kąpielowego. Wyrafinowane połączenie bieli, kamienia i drewna stanowi niezwykły wyraz luksusu i prestiżu. Po wejściu do łazienki, wnętrze aż kusi do tego, by móc rozkoszować się w nim długą i niczym nie zmąconą kąpielom.