Trend: Okrągłe lustra

18 listopada 2017, In: Artykuły

Obecnie lustro śmiało możemy zaliczyć do podstawowych elementów wyposażenia łazienki. Znajdując się przeważnie w jej centrum, pełni nie tylko rolę praktyczną ale również stanowi jej ozdobę.  Nic więc dziwnego, że oferta sklepów jest w dużej mierze dyktowana aktualnymi trendami. Jednym z nich są lustra o kształcie koła.

 

Skąd ten kształt?

Koło to najdoskonalsza z figur. Idealnie symetryczna, pozwala na stworzenie ciekawej kompozycji z umywalką i płytkami ceramicznymi.

Okrągły kształt lustra przywodzi Ci na myśl łazienkę rodem z PRL-u? To nic złego – moda powraca również w łazienkach. Zawsze jednak w lepszej, bardziej estetycznej wersji – i tak też było tym razem.

Forma.

Okrągła – to jasne. Na tym jednak nie kończy się wachlarz możliwości jakie daje nam wybór, pozornie określonego już lustra.

Przebieraj dowolnie pomiędzy lustrem bez ramy, z drobną ramką lub z dużą i masywną, mocowane w całości do ściany lub podwieszane na sznurku albo skórzanym pasku. Drewno, szkło lub metal. Możliwości kończą się tam gdzie wyobraźnia projektantów, ta z kolei, mamy wrażenie, nie ma żadnych granic.

Kolory, materiały, wielkość – to wszystko daje Ci mnóstwo możliwości do personalizacji.

Oświetlenie.

Również przy wyborze lampek oświetlających strefę z umywalką pamiętaj o kompozycji. Dobierz oświetlenie tak by było integralną częścią łazienki, a wraz z Twoim designerskim, okrągłym lustrem tworzyły jej ozdobę.

Potrzebujesz inspiracji lub gotowych rozwiązań?

Mogą to być kinkiety rozstawione symetrycznie po bokach, żarówka wisząca na ozdobnym kablu, oświetlenie LED zamontowane za lustrem, punktowe światełka po całym obwodzie lustra – niczym w garderobie gwiazdy Hollywood!

Próbuj, przymierzaj i odkryj rozwiązanie idealne dla Ciebie.