Domowe SPA w łazience-pomysły na wystrój

22 czerwca 2021, In: Artykuły

Relaks nie jest mniej ważny od codziennych obowiązków. W ciągu roku mamy zdecydowanie za mało dni, aby móc odwiedzać renomowane ośrodki relaksacyjne lub pozwalać sobie na krótkie zabiegi, przeprowadzane poza domem. Obecne czasy i tempo, jakie nadajemy swojemu życiu strasznie nas ogranicza, pozbywamy się harmonii i nie rzadko zdarza się, że jesteśmy przemęczeni. Kto z nas nie marzy o relaksacyjnych kąpielach i pielęgnacyjnych rytuałach?

Domowe SPA w łazience to świetna alternatywa dla relaksu bez wychodzenia z domu. W perspektywie czasu możemy zauważyć płynące z tego korzyści, a przede wszystkim poprawienie swojego zdrowia psychicznego. Nastrojowy wystrój łazienki, kilka niezbędnych elementów wyposażenia i już dziś możesz zaaranżować swoje domowe SPA. Zainspiruj się poniższym artykułem i daj sobie szanse na komfortowy wypoczynek.

Jak zaaranżować łazienkę w klimacie SPA

Pierwszym elementem, od którego warto zacząć naszą pracę, będzie dobór odpowiednich kolorów do pomieszczenia. Obiekty SPA zazwyczaj kojarzą nam się z przejrzystością i świeżością. Pomieszczenia wydają się przestronne oraz pozbawione zmartwień i stresu. Wszystko za sprawą barw, które oddziałują na nasze emocję. Tak więc i nasza łazienka powinna zaczerpnąć w tym temacie inspiracji.

Najlepiej użyć kolorów jasnych, które będą odprężające i uspokajające, jak na przykład stłumione szarości, biele czy beże. Nie dość, że wpłyną one pozytywnie na naszą psychikę to dodatkowo powiększą optycznie przestrzeń. Możemy też zdecydować się na wodoodporne tapety z motywami zieleni bądź morza czy klimaty orientalne. Takie kompozycję od razu wprowadzą nas w inny klimat wypoczynku niż ten jaki znaliśmy dotychczas.

Wprowadź odrobinę natury do łazienki

Kluczem do sukcesu jest zastosowanie w naszej łazience materiałów zaczerpniętych prosto z natury. Mogą one być w stu procentach oryginalne bądź jedynie imitować to na czym nam zależy. Są to kluczowe elementy, jeżeli mówimy o aranżacji łazienki w klimacie SPA. Dostępne zamienniki takich dodatków, są korzystniejsze chociażby ze względu na ich cenę.

W takim wypadku możemy skorzystać z płytek imitujących kamień, architektonicznego betonu lub płytek drewnopodobnych. Możemy je zastosować na całej powierzchni pomieszczenia lub stworzyć niewielkie wstawki bądź wypełnić nimi jedynie fragmenty łazienki.

Kwiaty jako dodatek do łazienki

Obowiązkową dekoracją w takiej aranżacji są kwiaty. Od kilku lat zmieniające się trendy pokazały nam, że można manewrować dodatkami i umieszczać je niezależnie od ich pierwotnych funkcji. Nieuniknionymi są więc rośliny, najlepiej te zielone, które działają na nas uspokajająco. Kwiaty można umieścić w wiklinowych koszach bądź delikatnych doniczkach. Najlepiej wybrać te przystosowane to wysokiej temperatury i dużej wilgotności. Mogą to być draceny, bambus, kroton czy dracena.

Tematyczne dodatki jako niezbędny element w domowym SPA

Dobrym pomysłem będzie umieszczenie w łazience świec, najlepiej tych w białym kolorze. To element nie tylko uspokajający, ale także taki który wprowadza odrobinę romantyzmu. Możemy pokusić się o rozmieszczenie lampionów, klimatyczna muzykę oraz kadzidła.

Niezbędnym elementem są też akcesoria i kosmetyki do pielęgnacji, które powinny posiadać swój własny kąt. Pięknie pachnące balsamy, płyny do kąpieli czy kremy i olejki rozpieszczą zarówno nasze ciało, jak i umysł. Zadbajmy też o to, aby pojawiły się tam różnego rodzaju sole, czy inne dodatki urozmaicające nasze kąpiele. Zasada jest jedna, liczy się porządek. Wykorzystujmy ozdoby wysokie jakościowo, przemyślane i dobrze wyeksponujmy je na półkach, tak aby utrzymać panującą harmonię.

Pomieszczenie łazienkowe otulone światłem

Łazienka to pomieszczenie, które powinno posiadać odpowiednią ilość światła. To właśnie w niej wykonujemy poranne czynności pielęgnacyjne bądź spektakularny makijaż. Dlatego też, warto zadbać o to, aby dostarczyć do niej zarówno trochę światła sztucznego, jak i naturalnego. Tego drugiego powinno być zdecydowanie najwięcej, więc jeżeli posiadamy okna starajmy się ich niepotrzebnie nie przysłaniać.

Wpuszczajmy w nasze pomieszczenie jak najwięcej promieni słonecznych i blasku księżyca, który nada klimatu niejednej kąpieli. Jeżeli okien jest mało bądź nie ma ich w ogóle warto ratować się kinkietami, żyrandolami bądź LEDo-owymi listwami. Dzięki nim będziemy mogli samodzielnie dawkować sobie jasność i kreować ją wedle swoich wymagań.

Wanna, czyli nieodzowny element domowego SPA

Czym, że byłaby nasza łazienka, bez miejsca do wieczornych kąpieli. Wanna to kluczowy element każdej łazienki, a szczególnie tej zaaranżowanej w klimacie SPA. Jaka powinna być wanna? Odpowiedz brzmi najwygodniejsza. Jedni oczekują, aby wyposażona była w hydromasaże innym wystarczy klasyczna, wolnostojąca nadająca nastrojowego klimatu. Jedno jest pewne ważne, żeby sprostała naszym oczekiwaniom. Obok wanny warto postawić niewielki stoliczek, będzie on pełnił funkcję pomocną. Będziemy mogli odłożyć na nim kieliszek z ulubionym winem lub czytana podczas relaksu książkę.