Drzwi pokojowe Lubin

12 października 2018, In: Jak dojechać, Lubin

Biorąc pod uwagę ogrom decyzji, dylematów oraz rozważań, z którymi przychodzi nam się zmierzyć w trakcie wystroju wnętrza nowo zakupionego mieszkania lub też domu, który właśnie wybudowaliśmy, wybór drzwi pokojowych zdaje się być najmniejszym problemem i jest tak zwaną kwestią kosmetyczną. Gdy jednak wreszcie staniemy przed tym wyborem, okazuje się, że wcale nie jest on taki prosty… Jak więc dobrać drzwi pokojowe do konkretnego wnętrza? Czym się kierować oraz na jakie elementy przede wszystkim zwrócić uwagę?

Elementy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze drzwi pokojowych

Istnieje kilka szczegółów, o których nie sposób zapomnieć, wybierając drzwi pokojowe w naszym salonie w Lubinie. Choć wydawać by się mogło, iż drzwi stanowią przecież jedynie tło dla całego pomieszczenia i nie mają aż takiego znaczenia, w rzeczywistości wcale tak niestety nie jest. Dobrze dobrane drzwi podkreślają wystrój wnętrza i stanowią jego zwieńczenie. Drzwi dobrane nieprawidłowo sprawią jednak, iż w stylistyce wnętrza będzie panował chaos oraz nieład. W naszym salonie mogą Państwo liczyć na pomoc fachowców, którzy doradzą, jakie drzwi wybrać. Jeśli jednak wolą Państwo podjąć decyzję sami, naszym zdaniem należy zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • Kolor wnętrza, do którego poszukujemy drzwi. Jasne, sosnowe drzwi nie będą bowiem rzecz jasna pasować do pokoju, w którym wszystkie meble są czarne i minimalistyczne, zaś ściany pokryte zostały nowoczesną, popielatą farbą. Drzwi pokojowe powinny tworzyć harmonijną całość z kolorystyką wnętrza. Analogicznie, ciemnobrązowe, masywne drzwi nie będą z całą pewnością pasować do delikatnego pokoju nastolatki, w którym jasne, sosnowe łóżko pokryte zostało kwiecistą, pastelową narzutą.
  • Stylistyka wnętrza. Problem ten poruszony został już w sposób pośredni w powyższym podpunkcie. Stylistyka jest bowiem bardzo mocno powiązana z kolorystyką, na którą się decydujemy. Wnętrza w odcieniach szarości oraz czerni i bieli urządzone zostają zazwyczaj w stylu minimalistycznym, bardzo prostym i nowoczesnym. W tego typu pokoju delikatne, sosnowe drzwi nie sprawdzą się więc zbyt dobrze. W klimat wnętrza idealnie wpiszą się za to ciężkie, masywne, czarne drzwi. Jeśli chcemy rozjaśnić wnętrze, można się również zdecydować na biel – pamiętajmy jednak, by sama forma drzwi pasowała do pozostałych elementów wystroju. Niech wspomniane białe drzwi będą więc bardzo proste, wręcz graficzne, bez niepotrzebnych zdobień czy ornamentów.
  • Rozmiar pokoju. Podpunkt ten na pierwszy rzut oka może się wydawać nieco zaskakujący, jednak jest podstawowym kryterium obok koloru i stylu, w którym postanowiliśmy urządzić wnętrze swojego pomieszczenia. Kolorem oraz modelem drzwi możemy bowiem optycznie manipulować wielkością pomieszczenia. Malutki pokój będzie się wydawał nieco większy, jeśli wybierzemy jasne, białe drzwi z szybkami przepuszczającymi światło. Z drugiej znowuż strony posiadacze przestronnego, dużego pomieszczenia mogą się śmiało zdecydować na masywne, zabudowane drzwi w ciemnym odcieniu – nie będą się bowiem musieli martwić tym, iż optycznie pomniejszą one pokój.

Kilka rad na koniec…

Wyboru drzwi pokojowych przede wszystkim nie należy się bać. W naszym salonie w Lubinie dostępna jest naprawdę szeroka oferta drzwi, spośród których będą mogli Państwo wybierać. Choć niejedną osobę taki ogrom możliwości może przyprawiać o ból głowy, jeśli podejdą Państwo do tematu spokojnie i rzeczowo, biorąc pod uwagę wymienione wyżej elementy, wybór drzwi pokojowych na pewno będzie czystą przyjemnością, zaś w efekcie wnętrze Państwa mieszkania lub domu nabierze blasku i stanie się jeszcze piękniejsze, niż dotychczas.

 

JAK DOJECHAĆ DO SALONU DRZWI W LUBINIE?

CO JESZCZE ZNAJDĘ W SALONIE W LUBINIE?
Dzierżoniów, Lubin, Głogów, Legnica, Świdnica