Antracyt i marmur w roli głównej

Czy małe i bardzo małe wnętrza mogą być zaaranżowane z użyciem mocnego, dominującego koloru? Udowadniamy, że tak! Przykładem jest projekt, który właśnie oglądasz. To łazienka o bardzo niewielkim metrażu, którą udało się jednak zaaranżować bardzo nowocześnie i z uwzględnieniem obecnych trendów, takze tych kolorystycznych.

Zdecydowanie jednym z najmodniejszych obecnie kolorów jest antracyt. Jak mówią podreczniki designu, antracyt to bardzo ciemny odcień szarości, niemal czerń. To „prawie czerń”, jednak z domieszką szarości, co czyni go lekko jaśniejszym. Mały metraż łazienki z użyciem dużej ilości antracytu to niezbyt dobre połaczenie, ale część wnętrza w tej barwie prezentuje się charakternie, lecz nie przytłaczająco. Antracyt został tutaj stonowany bielą z motywem marmuru oraz drewnem – całość prezentuje się bardzo elegancko i nowocześnie. Kolorystyka jak i rozmieszczenie elementów wyposażenia tej łazienki sprawiają, że wnetrze wygląda przejrzyście i jest wygodne mimo niedużej wielkości.

Pamiętaj – mały metraż wymaga większej ilości światła, by wyglądał lekko. Na szczęście tutaj mamy okno, dzięki czemu łazienka ma za dnia dostęp do dużej ilości dziennego światła. Na antracytowej ścianie zamontowaliśmy zaś duże, okrągłe lustro z podswietleniem LED na całym jego obwodzie – to jeden z największych obecnie trendów i idealny sposób na rozświetlenie łazienki wieczorem. Antracyt to świetne tło dla światła.

Przy małym metrażu ważnym jest jak najwiekszy stopień ograniczenia zbędnych elementów. Z tego względu umieściliśmy tu prosty prysznic bez brodzika, całkowicie stapiający się z przestrzenią. Wygląda to lekko i bardzo nowocześnie. Płytki podłogowe imitujące drewno to praktyczne rozwiązanie do łazienki, a jednocześnie dekoracja, zwłaszcza, że zostały ułożone w ciekawy wzór.