Aranżacja przestronnej łazienki w kolorach perły, szarości i drewna

STELLA UCHWYT ŁAZIENKOWY 19010

125,00 PLN

OMNIRES BATERIA UMYWALKOWA APURE AP2210

Dostępny w: LUBIN, DZIERŻONIÓW
319,00 PLN

KOŁO UMYWALKA TRAFFIC 90 CM L91090000

809,34 PLN

COTTO TUSCANIA GREY SOUL MID GAT.1 61x61 RET TU1501RE

Dostępny w: DZIERŻONIÓW
99,00 PLN

CARMEN LLANELI PEARL RECT. GAT.1 29,5x90

Dostępny w: DZIERŻONIÓW
139,00 PLN

CARMEN CAMPARI PEARL RECT. GAT.1 29,5x90

159,00 PLN

CARMEN LLANELI GREY RECT. GAT.1 29,5x90

Dostępny w: DZIERŻONIÓW
139,00 PLN

LISTWA DEKORACYJNA DO PŁYEK EVITUR 13 10MM 2,44 MB

Dostępny w: LUBIN, DZIERŻONIÓW
89,00 PLN

EXCELLENT PRYZMAT SLIM WANNA 170X75 BIAŁA WAEX.PRY17WHS

1560,00 PLN

LAVITA GENUINE MIST gat.1 23x120

99,00 PLN

Duża, przestronna i jasna łazienka to marzenie większości z nas. Kiedy już zostajemy jej posiadaczami, stajemy przed ogromnym dylematem jak ją urządzić. Do wyboru mamy tysiące różnych modeli płytek, ceramiki i armatury. Najprościej będzie, jeśli na początek zastanowimy się nad temperaturą kolorów, w których najlepiej się czujemy. Jeśli nie jesteśmy w stanie jednoznacznie zadecydować – musimy estetycznie połączyć ze sobą tonacje chłodne i ciepłe. Powyższa aranżacja pokazuje w jaki sposób ciekawie rozplanować przestrzeń łazienkową, maksymalnie wykorzystując jej metry kwadratowe, a przy tym ciesząc oko niebywałą estetyką. Perła, szarość i drewno odgrywają tu pierwszoplanową rolę. Nie mniej ważne są jednak struktury, dzięki którym salon kąpielowy przestaje być nudny i jednowymiarowy.

Łączenie dekorów

Zacznijmy od płytek. Szare i perłowe kafle przypominające w swojej strukturze naturalny kamień (na ścianach: CARMEN LLANELI GREY , CARMEN LLANELI PEARL, na podłodze: COTTO TUSCANIA GREY SOUL MID) stanowią bazę i swego rodzaju tło pod nietuzinkowe, ornamentowe płytki CARMEN CAMPARI PEARL oraz przypominające naturalne usłojenie drewna LAVITA GENUINE MIST. Z racji dużej przestrzeni śmiało możemy zrezygnować z połyskujących dekorów na rzecz ponadczasowych matów. Co więcej, aby wyeksponować strefy i poszczególne modele kafli zastosowaliśmy mosiężno-chromowaną listwę dekoracyjną EVITUR 13.

Wyposażenie

Wyposażenie na tak dużej powierzchni z łatwością pogodzimy odwieczny dylemat pt. „wanna czy prysznic?”, decydując się na oba rodzaje natrysku. Ze względu na to, że łazienka ocieplona jest dekorem drewnopodobnych płytek śmiało możemy postawić na ostro zakończone, kwadratowe kształty ceramiki.

Obudowana w nieszablonowy sposób wanna dodatkowo podświetlona jest ledami, które pięknie uwypuklają geometryczną strukturę płytek. W projekcie wykorzystaliśmy model wanny Crown II. Można go również zamienić na Excellent Pryzmat. Na tej samej ścianie swoje miejsce znalazła duża, podłużna umywalka iCon (zamiennik: Koło Traffic). Nad nią zostało zamocowane spore lustro, które w konsekwencji z wanną również oświetlone jest paskiem LED. Przeciwległa ściana to strefa toalet i prysznica. Nad muszlą WC (Roca Gap, wisząca Rimless) oraz bidetem (z tej samej serii) znalazła się wbudowana pojemna trójdrzwiowa szafka, która nawiązuje frontem do szuflad pod umywalką. Powierzchnia na wprost wanny to doskonałe miejsce na prysznic. Oba natryski oddziela okno, co ma także swój aspekt praktyczny – po zażyciu kąpieli z łatwością pozbędziemy się z łazienki wilgoci. Prysznic ma swój odpływ w podłodze, w związku z czym idealnie wtapia się w otoczenie, nie zabierając nam metrów. Kabina wykonana jest z przezroczystego szkła (Euphoria KDJ).

Akcesoria

Akcesoria i dodatki są równie ważne. Jak zwykło się mawiać – diabeł tkwi w szczegółach, dlatego aby stworzyć perfekcyjny salon kąpielowy musimy zadbać o każdy detal. Uchwyt łazienkowy na ręczniki, szczotka do WC, czy dozownik na mydło powinny być utrzymane w podobnym, najlepiej tożsamym sobie kształcie. W wizualizacji zastosowaliśmy akcesoria Stella. Armatura także nie może odbiegać od przyjętych form. Aby nie zaburzać harmonii, baterie powinny być subtelne i nowoczesne, kształtem zaś nawiązywać do większości wyposażenia, czyli geometrycznych form. Projekt zakłada zastosowanie produktów Omnires (bateria wannowa i umywalkowa z serii Apure oraz bidetowa Ebro).