Ciemna aranżacja łazienki

Projekt, na który patrzysz to propozycja bardzo eleganckiej łazienki z charakterem. Ciemne łazienki to wnętrza dla tych, którzy lubią wyraziste aranżacje, pozwalające podkreślić styl i niebanalne podejście do wykańczania wnętrz.

Odpowiednio zaprojektowane wnętrze łazienki w ciemnej kolorystyce sprawdzi się zarówno w dużym salonie kąpielowym oraz w niewielkiej łazience w bloku. Tak więc zdecydowanie każdy może zafundować sobie szczyptę ekstrawagancji i luksusu, a ciemna łazienka z elementami imitującymi marmur oraz drewno idealnie na to pozwala.

By to łazienkowe wnętrze zachowało klasę, a nie przytłaczało, zastosowaliśmy tutaj połączenia różnych odcieni oraz rodzajów wykończenia. Cała łazienka wygląda harmonijnie, a jednocześnie nie jest jednowymiarowa. Na ścianach ułożone zostały wielkoformatowe, ciemne płytki nawiązujące wyglądem do marmuru. Szafka pod umywalką, drzwi oraz dodatkowa szafka do przechowywania chemii oraz tekstyliów są w kolorze szarości i posiadają jednolitą powierzchnię, zaś podłoga oraz jedna ze ścian prysznicowych została wyłożona panelami imitującymi drewno. Takie połączenia sprawiają, iż wnętrze to jest dynamiczne i znacznie ciekawsze niż gdyby było całkiem monochromatyczne.

W niedużych łazienkach warto postawić na połysk, co także zastosowano w tym projekcie. Choć łazienka jest mała, to połyskujące powierzchnie oraz zamontowanie dużego lustra dają optyczne wrażenie głębi i przestrzeni. W niedużych łazienkach ważne jest także oświetlenie – tutaj mamy oświetlenie LED montowane w lustrze oraz liczne świetliki w suficie. Dobrze oświetlona łazienka jest funkcjonalna i wydaje się większa.

Biała ceramika to także ciekawy kontrast dla ciemnej łazienki, który jednocześnie nie burzy harmonii. Biel wprowadza za to ład i wygląda zawsze estetycznie. Czarne dodatki jak wiszący na ścianie grzejnik, oprawa prysznica czy armatura to w tym przypadku swoista łazienkowa biżuteria, podkreślająca jej klimat i nadająca wnętrzu lekko zadziornego charakteru.