Koronny kolor łazienek

KOHLER ZESTAW NATRYSKOWY TERMOSTATYCZNY OBLO 11717D-CP

1790,00 PLN

KABINA ALMATEA KDJ 80 PRAWA 80x90 CHROM SNK 32146-01-01NR

2299,00 PLN

BÄRWOLF MOZAIKA PEBBLE PMG-10002 GAT.1 30X30

95,00 PLN

LAVITA LUXOR MARFIL GAT.1 60x60

Dostępny w: DZIERŻONIÓW
75,00 PLN

OMNIRES BATERIA WANNOWA 4-OTWOROWA FRESH ZESTAW FR7132

1193,00 PLN

DUNIN MOZAIKA EMPERADOR 15 GAT.1 30,5X30,5

50,00 PLN

LAVITA MUSZLA WISZĄCA SOFI

Dostępny w: DZIERŻONIÓW
849,00 PLN

EXCELLENT WANNA KAMELEON 170X110 LEWA BIAŁA WAEX.KML17WH

2060,00 PLN

NAVARTI RHODAS CREMA GAT.1 25X70

59,00 PLN

NAVARTI RHODAS LINER CREMA GAT.1 25X70

Dostępny w: DZIERŻONIÓW
32,00 PLN

Beż to jeden z najpopularniejszych kolorów wybieranych do wnętrz. To zasługa jego naturalności i uniwersalności. Piaskowy kolor jest neutralną bazą, która pomaga wykreować ciepłą i przytulną atmosferę. W związku z tym, że jest ponadczasowy – nigdy nie wyjdzie z mody. Ponadto wspaniale współgra z innymi kolorami. Jak zatem stworzyć łazienkę, która oprze się chwilowym trendom i modom wnętrzarskim? Wystarczy spojrzeć na powyższy projekt by się o tym przekonać.

Różne odcienie beżu

Mimo iż powierzchnia, do której tworzyliśmy aranżację jest przestronna, beż dodatkowo ją potęguje. Salon kąpielowy ma naturalne źródło światła, co jest jego niebywałym atutem, natomiast śmiało możemy postawić na te kolory jeśli nasza łazienka pozbawiona jest okna lub posiada niewiele punktów oświetlenia. Jasne, połyskujące płytki świetnie odbijają promienie, dzięki czemu nie tylko dobrze doświetlimy wnętrze, ale także optycznie dodamy mu metrów. Nie bez kozery piaskowe odcienie są najpopularniejszymi kolorami wybieranymi do tego typu przestrzeni. Wnętrza utrzymane w tej tonacji zachęcają nas do relaksu i odprężenia, a ich atmosfera jest iście domowa. W wizualizacji zastosowaliśmy podłogowe płytki LaVita Luxor Marfil. Ściany pokrywają kafle Navarti Rhodas Crema oraz Navarti Rhodas Liner Crema, które przeplata gdzieniegdzie mozaika Emperador 15 i PMG-10002. Mozaika ma jeszcze jedno kluczowe zadanie w tej aranżacji. Wyznacza strefy. Jest nią otulona wanna, ściany prysznicowe oraz muszla WC. Dodatkowo podkreśla przestrzeń wokół lustra oraz oddziela różne struktury płytek Navarti.

Przestrzeń do przechowywania

W tak przestronnej łazience z łatwością udało nam się wygospodarować miejsce na wygodną, narożną wannę oraz prysznic z przezroczystym parawanem. By zachować maksymalną funkcjonalność projekt zakłada trzy pojemne szafki – pod umywalką, po lewej i prawej stronie lustra. Jedna z nich stanowi sprytną obudowę pralki, na której możemy wyeksponować nadające indywidualnego charakteru drobiazgi i dekoracje.

Zestawiania kolorystyczne

Mimo, iż ciepła paleta najlepiej współgra z odcieniami, które mają w sobie domieszkę żółci, łazienka daje nam zielone światło do zastosowania w niej chromowanych elementów. Należą do nich armatura (bateria umywalkowa Omnires Fresh) oraz grzejnik. Chrom dodaje wnętrzu lekkości i sterylności. Ponadto, aby przełamać zewsząd otaczającą nas ciepłą atmosferę, możemy zastosować w niej chłodne akcenty w postaci białych, szarych lub czarnych dywaników i ręczników. Wystarczy zmienić kolory tych dodatków, by nadać wnętrzu zupełnie innego charakteru.

Uniwersalny beż

W łazience, w której należy szczególnie dbać o ład i porządek, taka kolorystyka ułatwi zachowanie harmonii. Beż jednocześnie nie musi być nudny. Wystarczy odpowiednia struktura płytek, zastosowanie mozaiki czy kolorowe dodatki, które nadadzą przestrzeni dynamiki.