MAŁA, A ZARAZEM PRZESTRZENNA – ŁAZIENKA NA MIARĘ NAJWYŻSZYCH OCZEKIWAŃ

Czy nieduża łazienka, np. w bloku z wielkiej płyty, musi być nieustawna i nijaka? Oczywiście, że nie! Kluczem do tego, by była i wygodna i estetyczna jest to, by odpowiednio przemyśleć jej projekt. Nasi projektanci radzą sobie doskonale nawet z niewielkimi łazienkami, a przykład widzicie na załączonych grafikach.

Łazienka ta jest mała, ale ustawna, ponieważ ma dość regularny kształt kwadratu. Dlatego też bez większego problemu udało się tu rozplanować obszerną kabinę prysznicową, umywalkę na blacie wraz z szufladą podumywalkową na chemię, kosmetyki i tekstylia, a na równoległej do prysznica ścianie muszlę wc. Mimo, iż przestrzeń jest metrażowo nieduża, to jednak wygląda estetycznie. Najczęściej efekt taki uzyskuje się poprzez odpowiednią ilość schowków i zabudowanych elementów wyposażenia. W strefie prysznica zaplanowano półkę wnękową na kosmetyki i akcesoria służące myciu, zaś pod umywalką szeroką i dużą szufladę, w której można pochować środki czystości, ręczniki, kosmetyki czy papier toaletowy.

Kolorystyka także ma to duże znaczenie. Zasada jest prosta – im mniejsza przestrzeń, by musi być ona jaśniejsza, by optycznie wydawała się większa. Jasne odcienie szarości oraz biel i elementy drewna to barwy, które są bardzo uniwersalne, nowoczesne i zarazem eleganckie.

Kolory w małej łazience są tak samo ważne jak oświetlenie oraz elementy szklane, które także sprawiają, iż wnętrze nabiera głębi. To, co rzuca się w tej łazience w oczy jako pierwsze to obszerne lustro w formacie XXL. Lustro w małej łazience ma nie tylko móc wygodnie się przejrzeć lub wykonać makijaż, ale i powiększyć przestrzeń, dzięki optycznemu złudzeniu głębi jakie daje.

MAŁA, A ZARAZEM PRZESTRZENNA – ŁAZIENKA NA MIARĘ NAJWYŻSZYCH OCZEKIWAŃ


Inne z tej kategorii: