MIEJSCE PEŁNE BARW – PRZEDSZKOLNA ŁAZIENKA

Tworzymy nie tylko wnętrza prywatne, ale wśród naszych klientów dość często pojawiają się także klienci biznesowi oraz instytucje. Jedną z ciekawszych form współpracy była dla nas ostatnio możliwość stworzenia łazienki dla przedszkolaków. To, co było naszym priorytetem to założenie, że musi to być pomieszczenie wygodne i bezpieczne, ale i kolorowe oraz przyjazne wizualnie dla maluchów – z efektu jesteśmy zdecydowanie dumni.

Dość duża przestrzeń łazienki pozwoliła nam na zamontowanie aż trzech dużych umywalek, które umieściliśmy na wysokości komfortowej dla dzieci – między 45 a 60 cm. Priorytetem było, by wyposażenie łazienki było jak najbardziej wygodne w codziennym użytkowaniu, stąd też umywalki są odpowiednio szerokie, a wykorzystane materiały wykończeniowe są łatwo zmywalne, antypoślizgowe oraz odporne na działanie wilgoci.

Dogodnie rozmieszczone środki czystości, miski wc oraz umywalki, a także wysokie i duże lustra pozwolą małym dzieciom uzyskać samodzielność w korzystaniu z toalety, pozwolą na efektywną naukę czynności higienicznych oraz sprawiają, iż przestrzeń ta jest dla dzieci bezpieczna.

Ale wyposażenie to nie wszystko – ważna jest także łazienkowa atmosfera, a tą zbudowaliśmy poprzez kolory. Ciekawa i wesoła kolorystyka zachęca maluchy do korzystania z wc i sprawia, że przebywanie nie tylko w toalecie, ale i w przedszkolu kojarzy się z czymś przyjemnym. Główne kolory jakich użyliśmy to niebieski i żółty – najweselsze kolory z całej palety barw, połączone dodatkowo z kolorowymi, wesołymi kropkami pod sufitem. Kolor niebieski uspokaja, zaś żółty pobudza kreatywność – to zestawienie świetnie stymuluje dzieci i ożywia przestrzeń, która kojarzyć ma się dobrze i zachęcać do korzystania z niej.