Naturalna elegancja – motyw kwiatowy

Nasza inspiracja to coś dla osób poszukujących klasycznych i ponadczasowych rozwiązań. Celem było stworzenie przestrzeni gustownej i uniwersalnej, która cechować się będzie prostotą, ale i klasą. Gdy dostajemy takie wytyczne od naszych Klientów, najczęściej stawiamy na jasne wnętrza – najbardziej klasyczne i eleganckie jest to, co nienachalne, neutralne.

Łazienka ze zdjęć nie ma dużego metrażu, więc naszym zadaniem było dodać się przestronności. By wnętrze wydawało się wyższe, szersze i bardziej przestrzenne, trzeba zastosować w nim jasną kolorystykę i połyskliwe wykończenie. W tym przypadku światło odbija biała, klasyczna w wyrazie ceramika oraz jasne płytki na ścianach. Wnętrze wygląda dzięki nim lekko i delikatnie, a także zdecydowanie wydaje się większe i bardziej komfortowe. Jednym z głównych elementów jest tu także duże, podświetlane lustro – ono także wpływa na optyczny odbiór głębi tego wnętrza, a jednocześnie jest bardzo praktyczne w codziennym korzystaniu z niego.  Jasne barwy sprzyjają także wyciszeniu i relaksacji, co w przypadku wnętrz łazienkowych także jest kwestią bardzo pożądaną.

Kwiatowy, subtelny motyw obecny na ścianach sprawia, iż łazienka ta wygląda jeszcze ciekawiej. Jeśli nie chcesz „przytłoczyć” wnętrza, stosuj wszelkie motywy dekoracyjne jedynie na części ścian – to doda wnętrzu ciekawego charakteru, a jednocześnie nie będzie przesadne i zbyt nachalne. Proste, jasne wnętrza to dobra baza do indywidualnych aranżacji i do wyrażenia siebie we wnętrzach, w których się mieszka.

Ważna jest tu również kwestia oświetlenia. Chcąc zachować umiar w wyrazie i minimalizm, postawiliśmy na sufitowe świetliki oraz ukryte za lustrem oświetlenie LED. To najprostsze zabiegi, które sprawiają, że łazienka jest dobrze oświetlona, wygląda nowocześnie, a jednocześnie źródła światła są ukryte i nie zabierają dodatkowej przestrzeni, która w przypadku niedużych wnętrz jest tak cenna.