Niewielka łazienka w odcieniach piasku Sahary

APARICI WIND IVORY GAT.1 31,6x59,2

Dostępny w: LUBIN, DZIERŻONIÓW
169,00 PLN

APARICI TIDE IVORY GAT.1 43x43

Dostępny w: DZIERŻONIÓW
119,00 PLN

APARICI WIND IVORY ACOUSTIC GAT.1 31,6x59,2

Dostępny w: DZIERŻONIÓW
169,00 PLN

DEFRA UMYWALKA PLAN 60 CM L1722

393,60 PLN

KABINA EUPHORIA KDJ 90x200 SNK 383044-01R

2272,00 PLN

LAVITA KOMPAKT FARO 3/6 POZIOMY XFH-030P

Dostępny w: LUBIN, DZIERŻONIÓW
749,00 PLN

DEFRA COMO BIAŁA SZAFKA POD UMYWALKĘ 60 CM 124-D-06004

947,10 PLN

Niewielka łazienka nie musi być aranżacyjnym koszmarem. Wprost przeciwnie! Oczywiście, mała przestrzeń wymaga oszczędności, ale nader wszystko – pomysłowości. W końcu na tej powierzchni musimy zmieścić te same funkcjonalności, które spotykamy w przestrzennych salonach łazienkowych. Ma się w niej znaleźć miejsce na odświeżenie ciała, twarzy i toaletę. Powyższa inspiracja udowadnia, że zachowanie estetyki i wytworności jest możliwe, nawet na bardzo małych powierzchniach.

Przeplatanie dekorów

Bez wątpienia, ten projekt przypadnie do gustu miłośnikom beżów. Na podłodze widzimy kwadratowe kafle Aparici Tide Ivory, zaś na ścianach podłużne Aparici Wind Ivory. Jednakże, najbardziej przyciągającym uwagę punktem jest zastosowanie strukturalnych płytek Aparici Wind Acoustic Ivory. Falisty dekor przywodzi nam na myśl piasek Sahary. Dzięki temu wnętrze wydaje się być ciepłe i spokojne. Na próżno szukać tu dzieła przypadku. Aby jeszcze bardziej wzmocnić efekty wizualne, płytki zostały ułożone w postaci poziomych pasów – matowa i gładka struktura kafli przeplata się ze żłobionym ornamentem, dzięki czemu pomieszczenie zyskuje optyczne, dodatkowe metry. Na ścianie, na której została zamocowana miska WC widzimy dodatkowy pionowy pas falistych płytek, na wzór litery T. Powoduje to, że wnętrze wydaje się wyższe. Mimo małej powierzchni, w projekcie nie zapomnieliśmy o dekoracji. Stanowi ją wnęka na przeciwległej do umywalki ścianie. To idealne miejsce, aby wprowadzić do łazienki elementy ozdobne, takie jak świece.

 

Geometryczne formy

Mała przestrzeń stawia swoje wymogi także przy wyborze wyposażenia. W aranżacji zamiast wanny zdecydowaliśmy się zastosować prysznic. Brodzik Radaway Giaros, dzięki niskiemu progowi, wydaje się wtapiać w podłogę. Aby nie zabierać przestrzeni, kabina koniecznie musi być wykonana z przezroczystego szkła, np. Radaway Euphoria. Kwadratowy kształt przeplata się również przy wyborze umywalki (Defra). W celu zapewnienia miejsca do przechowywania, pod umywalką znalazła się biała szafka Defra Como, która pomieści najpotrzebniejsze rzeczy. Jej lakierowane forniry wspaniale odbijają światło. Obłościami wyróżnia się natomiast komplet WC – kompakt LaVita Faro.

Wybór armatury

Klasyczne kolory i struktury wymagają zastosowania tradycyjnych form baterii łazienkowych. Aby zachować konsekwencję w niewielkiej przestrzeni warto postawić na tę samą markę. W projekcie zastosowaliśmy armaturę Omnires. Umywalkę zdobi chrom serii Apure, zaś prysznic zestaw natryskowy termostatyczny z serii Y.

Akcenty kolorystyczne

Beż w łazience jest dość uniwersalnym rozwiązaniem, które stanowi wspaniałą bazę pod dodatki. Z piaskowym odcieniem łatwo zestawimy brąz, czerń, zieleń lub czerwień. Dywanik łazienkowy i ręczniki w tych kolorach nie tylko spotęgują odczucie ciepła, ale także ożywią przestrzeń.