Odważna, elegancka i stylowa.

Dzisiejsza propozycja łazienkowej aranżacji to gratka dla prawdziwych koneserów. Łazienka pełna elegancji i klasy, niebanalna, ponieważ ciemna, dla odważnych.

Jej styl tkwi w jej kolorystyce i sposobie wykończenia. Bazą, a jednocześnie głównym motywem są w przypadku tej przestrzeni czarne oraz ciemnoszare płytki imitujące marmur. Dzięki nim wnętrze jest bardzo wyraziste i szlachetne, nowoczesne i niezwykle stylowe. Tego typu płytki można wykorzystać zarówno w bardziej klasycznych aranżacjach jak i w projektach w duchu glamour.

W tym projekcie postawiliśmy na niemal czarne płytki, które widać na ścianach oraz na nieco jaśniejsze płytki w odcieniu szarości na podłodze. Taki zabieg sprawia, iż łazienka ta prezentuje się nieco lżej niż gdyby była całkiem jednolita. By rozświetlić całość sufit pozostawiliśmy biały, a na jego powierzchni rozmieściliśmy oświetlenie punktowe dobrze doświetlające całą przestrzeń. Połyskliwa powierzchnia płytek oraz lustro w rozmiarze XXL także wpływają na odbiór tego wnętrza jako rozświetlonego i bardzo przestronnego. Podobną funkcję pełni także biała ceramika, która dodatkowo nadaje tejże przestrzeni nuty delikatności, świetnie ją tonując i dodając jej dodatkowej klasy.

By tak charakterną przestrzeń nieco złagodzić i uczynić przytulną, warto wkomponować w nią rośliny – tutaj jest to możliwe dzięki oknom i dostępowi dziennego światła. W ciemnej łazience szczególnie ciekawie prezentować  będą się okazałe paprocie czy pnącza, które nadadzą wnętrzu nieco jurajskiego charakteru.