ORYGINALNY POMYSŁ NA ŁAZIENKĘ

Łazienki w tonacjach szarości to zdecydowanie bardzo nowoczesny i minimalistyczny sposób na wnętrze. Szarość jest ponadczasowa, a w zestawieniu ze szkłem, białą ceramiką i chromowanymi dodatkami stanowi całość, która jest uniwersalna i ponadczasowa. Taki zamysł klasycznej nowoczesności przyświecał nam podczas projektowania wnętrza, na które właśnie patrzysz. Ale zadbaliśmy także o to, by uniwersalność i ponadczasowość nie uczyniła tego wnętrza banalnym. Dlatego jedną ze ścian pokryliśmy dekorem górskiego, zamglonego lasu świerkowego, który nadaje łazience tajemniczości, oryginalności i pozwala zachwycić się mocą natury za każdym razem, gdy na nią spojrzysz.

Szarość jest zawsze elegancka, a więc tego typu łazienki to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań. Kolor ten jest tak popularny, ponieważ bardzo łatwo jest połączyć go z innymi dodatkami. W przypadku tego wnętrza szare płytki na ścianach i podłogach połączyliśmy z białą, nowoczesną ceramiką i dodatkami chromowanymi jak lampa nad stojącą umywalką, etc. Choć wnętrze to jest przestronne i ustawne – ustawiono tutaj i wannę i prysznic – szarości dodatkowo optycznie powiększają przestrzeń. Kolorystyka ta jest neutralna, dlatego pozostawia nieograniczone możliwości interpretacji we wnętrzu. Ponadto szarości wyciszają i uspokajają, dlatego też wieczorny relaks w takim wnętrzu może być czymś zdecydowanie przyjemnym.

Szarościom elegancji dodaje klasyczne biała ceramika w ciekawej formie. Widać to na przykładzie wolnostojącej wanny oraz takiej samej umywalki. Stojąca umywalka to wciąż bardzo oryginalny sposób na wykończenie łazienkowych przestrzeni. Jej zaletą, poza tym, iż prezentuje się dobrze wizualnie, jest przede wszystkim to, iż nie jest ograniczona ani blatem, ani szafką, ani ścianą, a więc można ją zamontować dosłownie wszędzie.