Pomysł na dużą łazienkę ze skosami

Duże łazienki to pole do popisu dla projektantów. W tym przypadku postawiliśmy jednak na uniwersalność i na ponadczasową elegancję. Stąd też zastosowana w tym projekcie kolorystyka, która nigdy nie wyjdzie z mody – krem oraz imitacja naturalnego kamienia w odcieniach szarości.

Aranżowanie łazienki ze skosami bywa bardzo wymagające – tym bardziej, gdy zależy nam na tym, by wnętrze to było komfortowe w użytkowaniu. To wnętrze jednak było dla naszych projektantów dość łaskawe, ponieważ skosy są wysoko, a łazienka niemal na całej swojej przestrzeni ma pełnowymiarową wysokość.

Naszym priorytetem było stworzenie łazienki przestrzennej, jasnej i wygodnej. Wiodące kolory to tutaj kremowe płytki na ścianach oraz płytki imitujące naturalny, szary kamień – na ścianach i na podłogach. To, co uwielbiamy to przenikanie się faktur, odcieni i motywów – świetnie widać to na przykładzie tej łazienki. Wspomniane już kolory uzupełniliśmy dodatkowo ozdobnikiem w formie wnęki przy wannie. Wnęka ta służyć może jako półka na kosmetyki i została ona wyłożona płytkami o ciekawej, kontrastującej fakturze oraz dodatkowo podświetlona. Takie nieduże urozmaicenia sprawiają, iż wnętrze staje się nieszablonowe i jakby stworzone „na miarę” dla danego klienta.

Spory metraż pozwolił nam umieścić tu dosłownie wszystko to, co każdy chce mieć w komfortowym wnętrzu łazienkowym – elegancką wannę, przestronny prysznic, misę wc, bidet oraz dość obszerną przestrzeń umywalkową. Choć to wszystko znalazło się na tym projekcie, wnętrze wciąż wygląda przestronnie, a jego wyposażenie nie przytłacza go.

Połączenie wolnostojącej wanny i osobnego natrysku możemy z powodzeniem wzorować na prawdziwych salonach SPA i tak też było w tym przypadku. To łazienka stworzona dla tych, którzy lubią elegancję w aranżacjach, a jednocześnie chcą korzystać z rozkoszy kąpieli i z relaksu w swoich czterech ścianach, który nie będzie się niczym różnił od tego w luksusowym hotelu ze SPA.