Pomysł na małą łazienkę

Małe łazienki to niemałe wyzwanie. Nasi Klienci często bardzo się głowią, jak urządzić swoje nieduże łazienki – zwłaszcza te w blokach. Na szczęście jest to wykonalne, by nawet mała przestrzeń była gustowna oraz funkcjonalna. Projekt , na który patrzysz to jeden z przykładów, iż nawet na małym metrażu można mieć wannę pralkę z suszarką oraz wiele schowków i wygodnych rozwiązań.

Podstawowa kwestia to postawić na jasną kolorystykę. Tutaj wybraliśmy jasne płytki, które stylowo połączyliśmy z kolorem niebieskim, dla bardziej wyrazistego efektu. Płytki w małej łazience muszą być większe – to także optycznie powiększy wnętrze. Część płytek ułożyliśmy tu klasycznie, a część pionowo – to także dobry sposób na ożywienie przestrzeni. Jeśli chcesz dodatkowo optycznie powiększyć łazienkę, zdecydować się możesz na ułożenie płytek diagonalnie, a więc po skosie. Taki trik zdecydowanie dodaje wnętrzu przestronności.

W niedużej łazience powinniśmy postawić na prostotę i uniwersalne rozwiązania – definitywnie nie ma tu miejsca na wizualny bałagan, jaki może powodować np. nadmiar dekoracji czy faktur. Tego założenia się trzymaliśmy, a więc jest prosto, a jednocześnie dość oryginalnie. Mając małe wnętrze zdecyduj się także na nieco węższe elementy jak miska wc, szafki  czy umywalka. Dzięki temu wszystko  pomieścisz, a jednocześnie nie ograniczysz bardzo przestrzeni. Dobrym trikiem jest także wertykalne ułożenie sprzętów – prezentujemy to na przykładzie pralki oraz suszarki.

Nie masz pomysłu na niedużą łazienkę? Skorzystaj z porad i z prac naszych projektantów. W Domino mamy zaplecze wiedzy i doświadczenia, a przy tym skompletujesz u nas wszystkie elementy wykończenia łazienki, niezależnie od tego jak styl aranżacji preferujesz.