POMYSŁ NA SZKOLNE WC

Powoli mijają już czasy, gdy szkolne toalety były niechlujne, nijakie i obdrapane. Dobrym dowodem na to jest fakt, iż wiele placówek oświatowych zwraca się do nas o pomoc w zaprojektowaniu i wyposażeniu higienicznych i ciekawych stylistycznie toalet. Jeden z przykładów widzicie na fotografiach. To toaleta, która ma w sobie łączyć klasykę jak i nawiązywać do młodzieżowej stylistyki, ale przede wszystkim ma być wygodna i schludna.

Wąskie wnętrze tej toalety zostało zaprojektowane tak, by znalazły się w nim wszelkie niezbędne w wc elementy wyposażenia. Mamy więc tu odpowiednio nisko zawieszoną miskę wc oraz umywalkę z dość dużym lustrem. To, o co zadbaliśmy to nieduża półka ponad toaletą, na której można ustawić przyborniki na wszelkie materiały higieniczne dla dzieci.

Nie brak tu także elementów dekoracyjnych, które czynią to wnętrze ciekawym dla młodego człowieka. Mowa tutaj głownie o ścianie pokrytej kredową farbą, na której można umieścić motywujące hasła dla młodzieży lub dać im pole do popisu z własną twórczością – wszak kto z nas nie zostawiał kiedykolwiek autografów na ścianie w toalecie? Dziś można to zrobić w sposób dużo bardziej dopuszczalny, a przy tym ciekawy. Czerń i biel oraz geometryczne akcenty jak np. lampa w kształcie walca lub sopla to nowoczesna stylistyka, która jest jednocześnie uniwersalną i śmiało można ją skopiować w wielu szkołach i innych placówkach kształcących dzieci i młodzież.

W rezultacie zaprojektowaliśmy wnętrze toalety, które cechuje się komfortem użytkowania go jak i dobrym gustem.