Prosta i nowoczesna elegancja

Nie tylko biel i czerń to kwintesencja klasyki – to samo można powiedzieć o ponadczasowym połączeniu stonowanych szarości z elegancją drewna. Przykładem na to jest projekt, na który właśnie patrzysz – komfortowa łazienka dla osób, które lubią stylowe i nowoczesne rozwiązania z charakterem. Zestawienie rysunku drewna wraz z szarością kamienia jest jednym z wiodących motywów już od kilku lat, nadal pozostając zestawieniem ponadczasowym i bardzo pożądanym.

By jednak nie było zbyt poprawnie, wybraliśmy płytki imitujące drewno o bardzo oryginalnym i wyrazistym rysunku. Ułożenie ich w niebanalny sposób sprawia, że ściana za wanną zdaje się być dynamiczna oraz trójwymiarowa. Wolnostojąca wanna to obecnie bardzo mocny trend, jednocześnie posiada ona prostą, klasyczną formę i pięknie prezentuje się na tle tak ciekawie zaprojektowanej ściany. Wanna ta jest także dowodem na to, iż nawet na wąskiej przestrzeni można zaaranżować salon kąpielowy – wystarczy dobrać odpowiedni, niestandardowy wymiar wyposażenia.

Z drewnianą ścianą koresponuje szafka pod umywalką – prosta, funkcjonalna, nieco industrialna w wyrazie. Celem było zaprojektowanie wnętrza minimalistycznego, geometrycznego, ale i wyrazistego. Minimalizm to tutaj proste, oszczędne formy, stonowana kolorystyka, jak również dużo miejsca do przechowywania. Zgrabnie wkomponowaliśmy w tę przestrzeń szafkę ponad miską wc – „zlewa się” ona ze ścianą, a jednocześnie pozwala estetycznie przechowywać wszelkie łazienkowe tekstylia, chemię i kosmetyki.

Kanciasta geometria została tutaj złagodzona formą luster oraz łagodnymi brzegami wanny. Łagodności wnętrzu dodaje również intymne światło – reflektory na suficie oraz światło ledowe za lustrami. To przenikanie się surowej nowoczesności z delikatnością światła i ceramiki sprawia, iż łazienka ta staje się wnętrzem pięknie łączącym w sobie pewne sprzeczności, a przez to pełnym charakteru, lecz jednocześnie ponadczasowym i harmonijnym.