Przepych w dekorze i oszczędność w dodatkach – pałacowa łazienka szyta na miarę XXI wieku

TUBĄDZIN PARIS OBRAZY OXFORD BLACK GAT.1 29,8x59,8

161,13 PLN

TUBĄDZIN BARCELONA PALAZZO 3 GAT.1 59,8x11,5

60,27 PLN

TUBĄDZIN BARCELONA PALAZZO 4 GAT. 1 59,8x4,5

29,52 PLN

TUBĄDZIN MONACO MIRABAU 1A GAT.1 59,8x59,8

179,58 PLN

TUBĄDZIN MONACO MIRABEAU 1B GAT.1 59,8x29,8

179,58 PLN

OMNIRES BATERIA UMYWALKOWA EBRO EB2112

468,00 PLN

OMNIRES WIESZAK NA RĘCZNIK MODERN PROJECT MP60214 CHROM

83,00 PLN

ANTADO CANTARE BIAŁA SZAFKA POD UMYWALKĘ UNA 60 CM FSM-342/6GT-47/47

538,78 PLN

HIDRA UMYWALKA TAO 60 CM BLACK TA20 009

1915,00 PLN

Przestronna łazienka, z naturalnym źródłem świata daje doskonałą możliwość do stworzenia w niej salonu łazienkowego. Dodatkowe oświetlenie to przepustka do zastosowania ciemniejszych akcentów kolorystycznych, w tym także pięknej i głębokiej czerni. Powyższy projekt to kwintesencja szyku i dobrego smaku. Wnętrze jest zaskakujące i fascynujące. Pałacowy i jednocześnie oszczędny w kolorach oraz dodatkach wystrój, a także doskonała aranżacja przywołują nam na myśl monakijskie posiadłości, które toną w wyrafinowanym luksusie.

Jak dobrać płytki?

Aby stworzyć tego typu wnętrze musimy kochać odważne połączenie mandarynowego beżu i klasycznej czerni. Wybór odważny, choć jest w stanie obronić się w każdej dekadzie. W projekcie wykorzystaliśmy inspirację kolekcją Macieja Zienia dla marki Tubądzin. Na ścianach i podłodze dominuje Monaco Mirabeau 1B i 1A. Ozdobne listwy ceramiczne to Palazzo 3 i 4. Narożna wanna otulona jest mozaiką Tokyo Black, zaś powierzchnia wokół lustra – Paris Oxford Black. Ułożenie ceramiki jest dokładnie przemyślane i budzi zachwyt. Czarne obramowania, przyklejone do ściany przywodzą na myśl ramy obrazów, w których ozdobą są same płytki.

Biały montaż

Dla zachowania jak najwyższego komfortu zdecydowaliśmy się zaproponować łazienkę, w której znajdziemy zarówno w prysznic, jak i wannę. Kabina Radaway dzięki przezroczystemu szkłu, nie zabiera ona przestrzeni, a nawet ją potęguje odbijając światło. Narożna wanna Excellent pozwoli nam natomiast na iście królewski relaks. Jednym z mocnych akcentów jest przestrzeń wokół umywalki.

Aby wkomponować ceramikę do otoczenia, warto wziąć pod uwagę czarną, okrągłą formę. Naszym typem jest umywalka nablatowa Hidra Tao TA20009. W tak doskonałym salonie kąpielowym nie może zabraknąć przestrzeni do przechowywania kosmetyków i czystych ręczników. Pod blatem umieściliśmy wiszące półki – jedną, centralną i większą – Antado Cantare 60, zaś po bokach dwie mniejsze o szerokości 40. Pozostałe miejsca warto pozostawić otwarte, by móc zmieścić w nich dekoracje.

Geometryczna armatura

Dobór armatury także nie może być dziełem przypadku. Surowość czerni podkreślą baterie o geometrycznych i ostrych kształtach. W projekcie postawiliśmy na harmonię i konsekwencję. Armatura umywalkowa pochodzi z kolekcji  Ebro, wannowa  z kolekcji Darling oraz prysznicowa z kolekcji Kansas. Jej chromowane wykończenie oraz białe fronty lśniących szafek subtelnie ochładzają przestrzeń i wprowadzają powiew świeżości.

Wyraz wyrafinowanego smaku

Wizualizacja szyta jest na miarę XXI wieku, choć swoim designem bardziej przypomina nam stylistykę luksusowych wnętrz lat 70-tych. I taki był też zamysł Macieja Zienia, który tworzył dla marki Tubądzin kolekcję płytek Monaco Mirabeau. Wnętrze jest eleganckie i jasne. Czerń mimo swoich mocnych akcentów nie dominuje. Wszystko dzięki wyrafinowanym płytkom gresowym, które pięknie imitują naturalny kamień. Ich ciepła barwa niejako gasi i ociepla ciemne barwy. Bez wątpienia ten projekt spodoba się ludziom, którzy lubią prestiż i odpoczynek w pałacowym otoczeniu.