Przestrzeń idealna

Założeniem było tutaj stworzenie łazienki nowoczesnej o lekko industrialnym charakterze. Realizacja się powiodła, a efekt końcowy to stylowa, monochromatyczna przestrzeń, idealnie wpisująca się w obecne trendy. To łazienka z dużą dawką męskiej energii, idealna do mieszkania znającego się na dobrych aranżacjach mężczyzny, choć nie tylko.

Przestrzeń jaką zaprojektowaliśmy jest duża, co pozwoliło stworzyć tu w pełni wygodne wnętrze. Znaleźliśmy tu dużo miejsca na przestronny, oszklony prysznic, minimalistyczny, wygodny i w czarnej ramie, która nawiązuje do innych czarnych elementów w tej łazience. Czarne spoty świetlne na suficie, czarna miska wc, czarna umywalka, armatura, półki, a nawet czarny stojak na ręczniki – czerń bardzo stylowo komponuje się z dominującą tutaj szarością, czyniąc całość niezwykle stylową i charakterną oraz konsekwentną.

Przełamaniem szaro – czarnej kolorystyki jest drewniana szafka pod umywalką. Jest ona prosta, minimalistyczna, ale i pojemna oraz „łamiąca” nazbyt jednolity wyraz tej przestrzeni. Takie „inne” elementy wprowadzają do danego wnętrza dynamikę i sprawiają, iż prezentuje się ono niebanalnie.

Dużą rolę odgrywa tu także światło. Szare łazienki mogą być albo smutnymi, ponurymi przestrzeniami, albo stylowymi realizacjami, o ile „ubierzemy” je w ciekawe oświetlenie. Tutaj położyliśmy na to dość duży akcent, co widać w postaci podświetlenia dużego lustra, stylowej lampy ponad umywalką oraz spotów i reflektorów świetlnych w suficie. Całość projektu wygląda schludnie, minimalistycznie i przypadnie do gustu tym, którzy kochają nowoczesną prostotę.