Przytulna i praktyczna łazienka na poddaszu

Dziś przedstawiamy Wam łazienkę nowoczesną, którą urządziliśmy tak, by była klimatyczna i dość przytulna. Jest to łazienka na poddaszu, co zawsze jest sporym wyzwaniem. Łazienka ta jest jednak ustawna i posiada spory metraż, więc jej zaprojektowanie nie sprawiło większych problemów. Jeśli jednak posiadasz łazienkę na poddaszu z dużymi skosami i niedużym metrażem bądź innymi niedogodnościami, zwróć się do nas! Nasi projektanci mają doświadczenie w projektowaniu najbardziej wymagających wnętrz.

Motywem przewodnim tej łazienki jest jej szaromiętowa kolorystyka. Taki kolor nie został tutaj wybrany przypadkowo – szary odcień mięty bardzo dobrze wpływa na nastrój, wycisza, relaksuje oraz pozwala złapać dystans i pozytywnie spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość. Jest to kolor bardzo świeży, niektórym może kojarzyć się ze spokojnym niebem o świcie, tuż przed wschodem słońca, ponieważ składają się na niego takie barwy jak zieleń, niebieski i spokojne szarości. Taka kolorystyka jest więc pożądana w łazienkach, gdzie chcemy odpocząć i głęboko się zrelaksować. Szaromiętowy kolor pojawia się tutaj na płytkach imitujących cegłę, które umieściliśmy wzdłuż całej łazienki oraz na ścianie, na której wisi miska wc.

Naszym założeniem było to, by łazienka ta była klasyczna, ale i nieoczywista, zaskakująca. Postanowiliśmy więc tutaj na kombinację trzech rodzajów płytek ściennych – wspomnianej już szaromiętowej cegły, jednolitych białych płytek w nieco większym formacie na najniższej ścianie pod skosami oraz płytek imitujących kamień na ścianie przy strefie umywalkowej i w strefie prysznica. Takie zestawienie sprawia, iż patrząc na kolejne fragmenty tej przestrzeni ciągle napotykamy coś ciekawego, a przestrzeń zdaje się dynamiczna. Jednocześnie dobrze skomponowana kolorystyka to gwarant, tego, że wszystko prezentuje się ponadczasowo i nie przytłacza.

W łazience tej postawiliśmy na jej funkcjonalność, czego dowodem jest szeroka szafka pod umywalką oraz wygodna kabina prysznicowa typu walk in. Szafka posiada długi blat, na którym można postawić dekoracje lub kosmetyki czy inne potrzebne akcesoria. Jednocześnie szafka ta jest pojemna i pomieści wszelkie tekstylia czy łazienkową chemię.

Pamiętajcie – jedną z wielkich zalet płytek jest to, że można je łączyć na tysiąc różnych sposobów. Limity wyznaczają jedynie Wasze osobiste gusta i charakter, który chcecie nadać łazience. Jeśli chcecie się utwierdzić w tym, że Wasze pomysły są trafne, zapraszamy po porady oraz najlepsze produkty do DOMINO!