PRZYTULNE PODDASZE

Łazienki ze skosami są często sporym wyzwaniem. Na szczęście w przypadku tego projektu nie było, aż tak trudno, gdyż łazienka ta jest przestronna, ma okno, a jej skosy nie są nazbyt pochyłe.

Dlatego też łazienka ta zaaranżowana została jako obszerny, a zarazem bardzo przytulny salon kąpielowy, który umieszczony jest na piętrze. Odpowiednio duży metraż pozwolił umieścić tutaj i wannę i prysznic, co pozwala w pełni kompleksowo korzystać z wnętrza jakim jest ta funkcjonalna łazienka. Wanna, prysznic typu walk in oraz dwie umywalki z lustrami to elementy wyposażenia, które pozwalają wygodnie korzystać z tego salonu kąpielowego wszystkim członkom rodziny – także tym starszym wiekowo jak i dzieciom. Prysznic bez brodzika to najbardziej komfortowy sposób na umycie się – bez żadnych barier, niebezpiecznych kantów, bez zakamarków i trudno dostępnych miejsc, które często trudno jest doczyścić. Proste formy, a jednocześnie eleganckie kształty sprawiają, iż wnętrze to można łatwo utrzymać w należytej czystości i higienie.

Połączenie szarej kolorystyki wraz z drewnem i białą ceramiką to klasyka która zawsze jest uniwersalna i ponadczasowa. Biel i szarość, które uzupełnione są drewnem nabierają elegancji i uroku, a to bardzo pożądany efekt w łazienkach, gdyż te muszą być i komfortowe, ale i przyjemne w odbiorze. Proste formy oraz zaokrąglenia – widoczne np. w owalnych lustrach – sprawiają, iż jest to nowoczesna i minimalistyczna łazienka, która będzie pasowała do domów czy mieszkań zaaranżowanych w takich właśnie stylach.

Urządzając łazienkę na poddaszu warto pamiętać szczególnie o tym, by była dobrze oświetlona oraz niezbyt „zagracona”. Podświetlane lustra, okno oraz oświetlenia sufitowe, które wkomponowaliśmy w tą przestrzeń sprawiają, iż wnętrze wydaje się jeszcze bardziej przestronne. Oszklony prysznic oraz sporo szafek do przechowywania sprawiają, iż wnętrze jest spójną przestrzenią, w której nie mamy na wierzchu wielu zbędnych elementów. Szkło oraz schowki i brak „bałaganu” sprawiają, iż wnętrze wygląda estetycznie i bardzo stylowo.