Sposób na spójną, elegancką przestrzeń

Czy to możliwe, by cztery kolory i cztery różne desenie tworzyły razem spójną i elegancką przestrzeń? Jak widać na załączonym projekcie – tak. Trzeba tylko odpowiednio wszystko dobrać, a jeśli chcecie to zrobić na prawdę dobrze, najlepiej udać się po pomoc architektów Domino.

Prezentowana łazienka jest niebanalna, takie było główne założenie – musi być nietuzinkowo, lecz z klasą. Połączono tutaj biel ceramiki z motywami drewna, szarego betonu oraz z deseniem ciemnego marmuru. Mimo, iż powierzchnie te są tak z pozoru różne, to jednak każda z nich jest na tyle klasyczna i ponadczasowa, że razem tworzą niezwykle spójną łazienkę, która na pewno będzie tak samo modna za 5 czy 10 lat.

Najbardziej reprezentacyjna część łazienki, a więc przestrzeń ściany przy umywalce wyłożona jest motywem marmuru, podłoga także. Marmur w łazience to zawsze prestiż oraz gwarancja najwyższego poziomu elegancji. Przestrzeń przy prysznicu wyłożona została szarymi płytkami imitującymi beton, zaś by ocieplić ten efekt, przylegająca ściana pokryta jest płytkami imitującymi drewno. Całość więc tworzy wnętrze i eleganckie, proste, ale i przytulne.

Dodatkowego charakteru nadają tej łazience czarne dodatki w postaci armatury oraz lamp wiszących przy umywalce. Taka łazienka mogłaby się z powodzeniem znaleźć się w nowoczesnym, minimalistycznym apartamencie, w którym poza prostotą stawia się także akcent na nutę oryginalności.