Stonowana i funkcjonalna aranżacja niewielkiej łazienki

OMNIRES BATERIA UMYWALKOWA HUDSON HS4110

Dostępny w: LUBIN
578,00 PLN

ELITA SŁUPEK KWADRO 30 2D WHITE 164590

662,97 PLN

KABINA PÓŁOKRĄGŁA PREMIUM PLUS A 90x90x190 30403-01-05N GRAFIT

1626,00 PLN

COTTO TUSCANIA GREY SOUL MID GAT.1 61x61 RET TU1501RE

Dostępny w: DZIERŻONIÓW
99,00 PLN

ZESTAW SZAFKA ELITA KWADRO 50 2S WHITE + UMYWALKA 50 165363

1081,17 PLN

LAVITA GLOSSY WHITE GAT.1 30x60 36P000

69,00 PLN

EXCELLENT ZESTAW NATRYSKOWY RAIN WHITE ARAC.SY.881WT-N

Dostępny w: LUBIN
790,00 PLN

LAVITA BARRIQUE VOSGES gat.1 15x90 DB15935

Dostępny w: LUBIN
115,00 PLN

Niewielka przestrzeń łazienkowa to domena większości polskich mieszkań i domów. Wiele osób już na etapie projektowania rezygnuje z większej kubatury tego wnętrza na poczet innych pomieszczeń. Mimo to, kiedy przychodzi czas aranżacji, chcemy, aby łazienka zachwycała swoim wyglądem, a jednocześnie spełniała wszystkie najważniejsze funkcje. Połączenie tych dwóch cech jest jak najbardziej możliwe do osiągnięcia. Wiele zależy oczekiwań Klienta oraz od pomysłowości projektanta.

Łączenie kolorów

Inspiracja powyższej łazienki prócz oczekiwań i finezji w doskonały sposób łączy ze sobą chłodną szarość i biel z ciepłym odcieniem brązu. Ściana od strony wejścia oraz przeciwległa do niej pokryte są białymi, podłużnymi i połyskującymi płytkami Lavita Glossy White. Dzięki temu przestrzeń optycznie powiększa się. Okolice lustra oraz podłoga przełamują biel szarością Grey Soul Mid. Kwadratowy format tonuje wnętrze i wprowadza do niego równowagę. Przykuwającym wzrok elementem staje się jednak drewnopodobna ceramika Lavita Barrique Vosges, stawiająca ciepły akcent na tle chłodnej palety kolorów. Wstawki mają charakter ozdobny i umiejscowione są za grzejnikiem. Zdobią także pułki dekoracyjne oraz powierzchnię prysznicową, do której przymocowana jest armatura. Brąz dodaje wnętrzu naturalności i stanowi balans między nowoczesnością, a klasycznym pięknem drewna. Za sprawą brązowych „pasów” wnętrze zyskuje na swojej wysokości, przez co stosunkowo niska przestrzeń łazienki optycznie staje się wyższa.

Funkcjonalne rozwiązania

Aby zachować wszelkie funkcjonalności i nie tracić na przestrzeni, projekt zakłada wykorzystanie kabiny prysznicowej Premium A90 z przejrzystym szkłem. Dzięki temu powierzchnia kąpielowa optycznie nie zajmuje wiele miejsca. Kolejną rzeczą są szafki. Nie można zapomnieć o możliwości przechowywania drobnych rzeczy i dekoracji. Ręczniki, kosmetyki, chemia gospodarcza i kosz na brudną odzież to minimum jakie powinna pomieścić łazienka. W aranżacji jest to możliwe dzięki wiszącej, dwuszufladowej szafce pod umywalką – Kwadro 50 2s White oraz pojemnemu słupkowi Kwadro 30 2D White. Białe, lakierowane fronty i podłużne, minimalistyczne uchwyty powodują, że szafki wtapiają się w przestrzeń wokoło. Chromowany grzejnik łazienkowy Domi 50×111,6 spełnia jednocześnie funkcję cieplną, jak i można na nim przewiesić ręczniki. Elementem dekoracyjnym są oczywiście pułki, na których dodatkowo zmieszczą się ozdoby, które bez wątpienia dodadzą personalny charakter wnętrzu.

Geometryczne kształty

W aranżacji dominują geometryczne kształty kwadratów i prostokątów. Nablatowa umywalka ozdobiona jest chromowaną baterią Omnires Hudson. Również zestaw prysznicowy z baterią termostatyczną Rain White, wyróżnia się ostrymi kształtami. Bez wątpienia istotnym elementem jest także lustro, które zajmuje przestrzeń nad umywalką oraz pralką. Powiększa ono przestrzeń, jednocześnie stawiając mocny akcent w całej inspiracji. Muszla WC, oparta na stelażu Lavita oraz kwadratowy brodzik powodują, że wnętrze staje się konsekwentne i harmonijne.