Szarość na pierwszym planie. Elegancka i nowoczesna toaleta.

LAVITA BATERIA UMYWALKOWA NOVARA CHLTB6026

Dostępny w: DZIERŻONIÓW
189,00 PLN

LAVITA UMYWALKA GAVI 40 CM Z599

Dostępny w: DZIERŻONIÓW
69,00 PLN

STELLA DOZOWNIK MYDŁA WISZĄCY SOUL 06423 SZKŁO/CHROM

204,50 PLN

LAVITA ALPHA CENIZA GAT.1 45x45

Dostępny w: LUBIN, DZIERŻONIÓW
45,00 PLN

LAVITA MUSZLA GEO WISZĄCA BEZ KOŁNIERZA

Dostępny w: DZIERŻONIÓW
899,00 PLN

LAVITA DECOR ORIENTE GRIS GAT.1 33,3x55

Dostępny w: DZIERŻONIÓW
69,00 PLN

LAVITA ORIENTE GRIS GAT.1 33,3x55

Dostępny w: DZIERŻONIÓW
59,00 PLN

LISTWA DEKORACYJNA DO PŁYTEK PTBN10 10MM 2,70MB

Dostępny w: DZIERŻONIÓW
125,00 PLN

Czy toaleta może być jednocześnie stylowa i nowoczesna? Jak najbardziej tak. To niewielkie pomieszczenie zazwyczaj wydaje nam się wręcz klaustrofobiczne. No chyba, że odpowiednio je zaaranżujemy. Szarości i popiele wcale nie muszą jej pomniejszać. Pod warunkiem, że zastosujemy odpowiednie formaty płytek, które dodatkowo wsparte będą połyskiem. Doskonałym tego przykładem jest powyższa inspiracja, która doskonale wykorzystuje grę światła i różnych odcieni szarości.

Różne odcienie szarości

Zacznijmy od tego, co najniżej położone, czyli podłogi. Szare, kwadratowe płytki Lavita Alpha Ceniza to wybór nie tylko estetyczny, ale i praktyczny. Ich matowe wykończenie stanowi kontrast do pozostałej części ceramiki. Są stonowane i w bardzo łatwy sposób można na nich utrzymać czystość. Po prawej stronie od wejścia, na początek mamy biało-szare płytki Lavita Oriente Blanco. Kolejny pas staje się ciemniejszy. Lavita Oriente Gris oddzielony jest od swojej jaśniejszej wersji czarnym profilem. Nad toaletą znajdujemy pomieszanie obu typów w falującym dekorze Lavita Decor Oriente Gris, który napotykamy także na szerszej ścianie komina, po lewej stronie od drzwi. Efekt? Zniewalający. Projekt zakłada nie tylko lśniące płytki, ale także ich kolorystyczne przechodzenie i mieszanie się. Dominuje oczywiście chłód szarości, niemniej jednak wnętrze jest spektakularnie eleganckie.

Zaokrąglone formy

Z całą pewnością uzupełnieniem takiego designu jest nowoczesny sanitariat, który swoim kształtem jednocześnie złagodzi wszechobecną szarość. Umywalka ścienna Gavi została wyposażona w baterię Lavita Hydro Novara oraz dozownik do mydła w płynie Soul. Biorąc pod uwagę muszlę, do takiej aranżacji najlepiej pasują zaokrąglone kształty. Bez wątpienia idealnym modelem będzie muszla Lavita Geo.

Elegancja i nowoczesność

Inspiracja dedykowana jest amatorom nowoczesnych i eleganckich wnętrz. Dodatkowo zamontowane lustro jeszcze bardziej powiększy nam przestrzeń. Toaleta wygląda bardzo świeżo i higienicznie. Ponadto łatwo zadbać w niej o czystość. Wypełniona jest mglistą kolorystyką. Dodatki w tym przypadku należy ograniczyć do minimum, aby subtelne faktury grały w nim pierwsze skrzypce. Toaleta sprawia wrażenie przestronnej i uporządkowanej. Ta aranżacja dowodzi temu, że szarość nie musi być nudna i bez wyrazu. W tym przypadku staje się ona inspiracją i punktem wyjściowym dla nietuzinkowej toalety. Ten najbardziej neutralny kolor w całej palecie barw bardzo łatwo można zestawić z mocnymi akceptami w postaci czerwonych lub turkusowych ręczników. Doskonałym urozmaiceniem tego surowego wnętrza są czarne listwy, które podkreślają współczesny design przestrzeni. Ułożone w pionie optycznie podwyższają strop.