W krainie relaksu

Ponadczasowość i elegancja? Jeśli przychodzicie do nas z takimi wytycznymi, zazwyczaj wybór pada na szarości połączone z drewnem. Przykładem takiego projektu jest łazienka, której wizualizację oglądasz. To przestronny salon kąpielowy, w którym można z rozkoszą oddać się głębokiemu relaksowi oraz odprężeniu.

Czy wiecie, że na jakość naszego odpoczynku bardzo wpływają kolory? W łazienkach, które projektujemy jako domowe SPA, stawiamy więc najczęściej na spokojną, często neutralną kolorystykę. Jeśli macie w łazience okno, warto także ustawić w niej roślinę, która lubi zwiększoną wilgotność powietrza – wszak patrzenie na naturę i zieleń także wyraźnie uspokaja. W tej realizacji główne motywy kolorystyczne to szarości połączone z ciepłą barwą drewna. Szarość to barwa neutralna, będąca świetnym tłem dla wszystkich innych barw. Szarości koją nasz układ nerwowy, lecz trzeba pamiętać, że sam szary kolor może przytłaczać. Dlatego właśnie połączyliśmy go z imitacją drewna i elegancką bielą – dzięki temu łazienka ta wydaje się pełna ciepła, przytulności, aż zaprasza, by zaznać w niej choć chwili odprężenia. Zaprasza także wanna – ustawiona w centralnym miejscu sprawia, iż aranżacja ta przywodzi na myśl salon SPA. Wanna wolnostojąca jest również dekoracją tej przestrzeni. Elegancji przestrzeni wokół wanny nadaje także podłoga ułożona w klasyczną jodełkę – ten motyw zawsze będzie wyglądał wytwornie!

Jeśli jednak wolisz szybki prysznic, znaleźliśmy tu miejsce także dla niego. Wykorzystaliśmy wnękę i uzupełniliśmy ją szklanymi drzwiami – prysznic taki jest nowoczesny, praktyczny, a miejsce w łazience jest w 100% wykorzystane.

Duże lustro, ciekawe oświetlenie, czarna armatura, liczne wnęki służące jako półki, ścienne lamele i wszelkie uchwyty – to jedynie drobniejsze elementy tej łazienki, lecz również one nadają jej swoistego charakteru. Takie projekty były zdecydowanie naszymi najczęstszymi realizacjami w 2022 roku. Stawialiście na prostotę, elegancję, a przy tym ponadczasowość i funkcjonalność. Jeśli planujesz remont i podobnie wyobrażasz sobie swoją przestrzeń relaksu, zapraszamy do Domino!