W ODPRĘŻAJĄCYM KLIMACIE – TWOJA OAZA SPOKOJU

Gorąca kąpiel i film, a może książka w wannie? Gdy za Tobą męczący tydzień lub wymagający dzień w pracy, marzysz o czymś przyjemnym i kojącym. Czasem relaks w wannie jest dokładnie tym, czego potrzebujesz. Projekt łazienki, na który patrzysz, powstał z myślą o takich właśnie wymaganiach.

Łazienka ta to dość ustawne pomieszczenie w kształcie prostokąta o metrażu, który pozwolił na umieszczenie w nim wanny. Komfortowe wyposażenie oraz kojąca stylistyka sprawiają, iż to domowy salon kąpielowy, w którym śmiało można, zregenerować ciało oraz wyciszyć myśli i ukoić nerwy.

Kolorystykę dobraliśmy tak, by dawała ukojenie, ale jednocześnie, by nie była nudna i nijaka. Zestawienie drewna, szarości i grafitu to aż trzy różne barwy, które się przenikają — odpowiednio skomponowane sprawiają, iż łazienka ta wygląda bardzo indywidualnie, a zarazem ponadczasowo. Trudno o kolorystykę, która byłaby bardziej nowoczesna, a zarazem klasyczna. Można więc śmiało powiedzieć, iż to wnętrze uniwersalne i ponadczasowe. Klasyki i przytulności nadaje temu wnętrzu imitacja drewna, zaś charakteru i futuryzmu płytki imitujące surowy beton oraz czarne dodatki widoczne, chociażby w oświetleniu sufitowym.

Prosty design, minimalizm, zabudowana pralka i obudowana wanna, duży blat oraz sporo przestrzeni do przechowywania — wszystko to sprawia, iż łazienka ta wygląda spójnie i niezwykle łatwo jest utrzymać ją w czystości.

Co zrobić, by w łazience zawsze unosił się świeży i orzeźwiający zapach? Nie musisz używać chemii — wystarczy, że w wazonie umieścisz kilka gałązek prawdziwego eukaliptusa. Roślina ta pobudza zmysły, a dodatkowo działa bardzo korzystnie na drogi oddechowe, nie wspominając już o bardzo wysokich walorach estetycznych i dekoracyjnych.