W skandynawskim stylu

Skandynawski styl w domach to zdecydowanie miłość Polaków. Nic w tym dziwnego, ponieważ trudno o drugi styl w aranżacji, który byłby tak uniwersalny, świeży i ponadczasowy. To, co wyróżnia styl skandynawski to prostota, jasne barwy, miłość do drewna, kontrastujące dodatki i niewymuszona elegancja. Jest to styl i nowoczesny i przytulny, a więc połączenie wprost idealne.

Wszystkie te założenia odzwierciedla projekt, na który patrzysz. To łazienka uniwersalna, której nie brak jednak klimatu i wyrazistości. Połączyliśmy tu kilka rodzajów wykończenia, co sprawia, iż wnętrze jest ciekawe, pozostając jednocześnie klasycznie skandynawskim. To, co nadaje przytulności tej łazience to liczne powierzchnie wykończone imitacją drewna – drewno w łazience zawsze tworzy klimat relaksu i odprężenia. Skomponowaliśmy je z odcieniami grafitowej szarości oraz jasną kolorystyką, a kropką nad „i” są czarne dodatki w postaci armatury, oświetlenia oraz ramy prysznica.

O prysznicu warto powiedzieć więcej, ponieważ jest to w tym wnętrzu element bardzo wyróżniający się. Wnętrza skandynawskie to wnętrza przestrzenne, dlatego by zachować jak najwięcej miejsca, postawiliśmy tutaj na prysznic w bardzo minimalistycznym wydaniu. Składa się bowiem na niego jedynie jedna tafla szkła, która wykończona jest efektownie czarną ramką.

Projektując skandynawską łazienkę nie można zapomnieć o białej ceramice, która jest do takich wnętrz najczęściej wybierana. Jest ona klasyczna i dodatkowo rozjaśnia przestrzeń. Biel skutecznie odbija światło, dlatego takie elementy są nieodzowne we wnętrzach tworzonych w duchu skandynawskim, który wprost kocha jasność i światło.

To projekt dla tych, którzy podążają we wnętrzach za trendami, a jednocześnie cenią sobie prostotę. Łazienka skandynawska szybko się nam się nie znudzi ani nie wyjdzie z mody, ponieważ łączy nowe trendy z ponadczasowymi formami.