Z wykorzystaniem różnobarwnych dekorów

Często klienci proszą nas o bardziej śmiałe i nietuzinkowe projekty łazienek. Zdecydowanie do takich można zaliczyć projekt łazienki z lekkimi skosami, na który właśnie patrzysz. To dość spore pomieszczenie, w którym znalazło się miejsce i na wannę w zabudowie i na prysznic, a motywem przewodnim są tu różnobarwne dekory.

Zdobienia jakie wybraliśmy, mają tu formę trójkątów w kilku wzorach i różnej kolorystyce i na pierwszy rzut oka kojarzy się zdecydowanie z marokańskimi klimatami. Płytki w tym stylu proponujemy przy strefie umywalkowej oraz naprzeciwko niej – przy wannie. Tego typu mozaika jest mocnym akcentem, a więc nie można układać jej w nadmiarze, by nie powstał nam efekt „pstrokacizny” oraz kiczu. Mozaika jest tu więc tonowana płytkami w monochromatycznej kolorystyce, gdzieniegdzie tylko przeplatanymi złotą fugą – całość wygląda dzięki temu stylowo oraz bardzo elegancko.

Mimo tego, iż sporo tu wzorów, łazienka ta prezentuje się schludnie – to efekt tego, iż jest w niej bardzo jasno. Wnętrze posiada okno ze światłem dziennym, dodatkowo dwa duże lustra oraz jasną ceramikę. Warto zapamiętać: jeśli stawiasz na mocne rozwiązania (intensywne kolory, wzory, faktury), uzupełnij je klasycznym wykończeniem. Efekt zawsze będzie stylowy i ponadczasowy.

To propozycja łazienki dla tych, którzy nie boją się zabawy z aranżacjami, lubią śmiałe rozwiązania i szukają projektów na stworzenie łazienki takiej, w której można się zarówno zrelaksować, i na którą zawsze miło popatrzeć.