ZAINSPIRUJ SIĘ MARMUREM W KOLORZE

Kiedyś łazienki z efektem marmuru były zarezerwowane jedynie dla najbogatszych posiadłości. Sam marmur jest po dziś dzień synonimem luksusu – wszak w białym marmurze z Carrary rzeźbił nawet sam Michał Anioł. Czasy się zmieniają i dzięki postępowi technologicznemu piękne wzory marmuru może mieć u siebie w zasadzie każdy. Łazienki wykończone na wzór szlachetnych kamieni naturalnych wyglądają niezwykle elegancko, a przykład takowej prezentujemy Wam w tym projekcie. Najnowsze płytki z efektem marmuru dostępne są w wielu wariantach – marmur może być biały i mieć szare żyłki jak i żyłki w innych kolorach jak kremowy, złoty, różowy, a nawet czarny. Dobór zależy od tego jaki efekt pragniemy uzyskać.

To przestronna łazienka z oknem, której motywem przewodnim jest zestawienie dwóch odcieni marmurowych płytek i chęć stworzenia tym samym łazienki szykownej, ale i oryginalnej. Stąd też nie stawiamy tutaj na jednolite wykończenie, a na połączenia. Jasne płytki z efektem marmuru zestawiliśmy z ciemniejszymi, co razem komponuje się nietuzinkowo, a jednocześnie ciągle uniwersalnie oraz ponadczasowo. W prezentowanym projekcie marmurowe płytki znajdują się zarówno na ścianach jak i na podłodze.

Dla wygody korzystania z tej łazienki połączyliśmy wannę z opcją prysznica – prysznic można wziąć tu komfortowo dzięki szybie zamontowanej na wannie. By wnętrze wyglądało jednolicie i estetycznie, obudowaliśmy wannę płytami. Przestrzeń ta  pozwoliła nam na dość dowolne jej wykorzystanie, gdyż jest ustawna i spora. Dlatego zadbaliśmy o to, by było tu sporo schowków do przechowywania – chociażby szafka pod umywalką oraz szafka przy wannie. Subtelne oświetlenie sufitowe wystarczająco oświetla całą przestrzeń, a przy tym pozwala stworzyć przyjemny i dość intymny klimat.

To świetny pomysł na łazienkę będącą częścią domu lub mieszkania wyrządzanego w stylu nowoczesno – klasycznym.