ZIELEŃ – RECEPTA NA POZYTYWNY NASTRÓJ

Butelkowa zieleń w łazience? Dlaczego nie! Jeśli dodatkowo zestawimy ją z klasyczną bielą i eleganckim złotem, zyskamy pomieszczenie o nietuzinkowym charakterze, z nutą wytworności i morzem szyku.

Zieleń znalazła w tym projekcie swoje miejsce na ścianach i jest zdecydowanie głównym motywem kolorystycznym i dekoracyjnym tej łazienki. Wnętrze jest dość przestronne, tak więc ciemniejsza barwa nie przytłacza go, a wręcz przeciwnie – nadaje mu wyrazistości i elegancji. Jednak by nie było zbyt ciemno, do połowy ścian zaprojektowaliśmy białe lamperie, które nie tylko zdobią wnętrze, lecz także chronią ściany i zdecydowanie poprawiają ich proporcje. Jednak, by wnętrze to nie było jedynie klasyczne i ponadczasowe, dodaliśmy kilka bardziej ekstrawaganckich elementów. A zaliczymy do nich chociażby mozaikową podłogę oraz złote wykończenia – złoto znajdziemy na ramie lustra, na armaturze i innych łazienkowych dodatkach.

Akcenty dekoracyjne

Łazienka ta wygląda niebanalnie, ale jeśli jeszcze bardziej chcielibyśmy ją ubogacić, możemy wprowadzić tu także greenery jako akcenty dekoracyjne. Bujna roślinność w łazience z oknem to zawsze dobry pomysł – to obopólna korzyść dla wnętrza, które z roślinami prezentuje się niebanalnie jak i dla egzotycznych gatunków, które dobrze czują się w wilgotnych pomieszczeniach.

Choć złoto kojarzy się najczęściej z czymś bardzo zdobnym i bogatym, tutaj ma ono prostą i geometryczną formę. Dlatego też łazienka ta łączy w sobie elegancję z niewymuszoną prostotą.