Klamki zewnętrzne

Jak wybrać odpowiednią klamkę do drzwi?

7 kwietnia 2021, In: Artykuły

Z autopsji wiemy, jak ważny jest odpowiedni dobór klamki do drzwi. Ten element jest koniecznością, bez jakiej drzwi nie pełniłyby swoich funkcji. Służy też jako element uzupełniający i dekoracyjny, w niejednym Polskim domu. Jako eksperci w dziedzinie drzwi i okuć, bez problemu radzimy sobie z dopasowaniem nawet najbardziej specyficznych klamek, do drzwi. Najczęściej te dwa elementy sprzedawane są osobno. Pozwala to na idealnie dopasowana do drzwi, jak i innych elementów aranżacyjnych w domu.

W naszych katalogach mogą Państwo znaleźć wiele rozmiarów, rodzajów, a także modeli klamek do drzwi zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. Oczywiście każda z nich dodawana jest do drzwi jako gratis, więc ich ceną nie warto zatrącać sobie głowy.

Materiały z jakich wykonane są klamki.

Jak to mówią do wyboru do koloru, klamek tyle ile gustów. W naszej ofercie znajduje się wiele modeli klamek, które można dobierać nie tylko ze względu na prezencję, ale i materiał z jakiego są wykonane. Jest to między innymi mosiądz, stal nierdzewna, aluminium lub też znal. Coraz bardziej popularne staje się łączenie materiałów produkcyjnych, w wyniku czego mamy klamki ze znalu i porcelany bądź też aluminium i znalu.

Klamki aluminiowe wciąż na czasie.

Aluminium to materiał znany nam już od stuleci. Ku zaskoczeniu wciąż pozostaje na podium i doskonale sprawdza się w roli klamek do drzwi. Aluminium wciąż inspiruje projektantów zarówno w dziedzinie motoryzacji, meblarstwie, ale i budownictwie. Posiada wysoką plastyczność, co umożliwia kształtowanie klamek w najbardziej nowoczesne formy.

Idealnie odbija światło, dzięki czemu przyciąga swoją uwagę. A co najważniejsze posiada nowoczesny srebro-biały kolor, który jest ponadczasowy. Dużą zaletą klamek aluminiowych, jest możliwość operowania samym materiałem. Nowoczesne metody umożliwiają nałożenie zewnętrznych powłok, które doskonale odwzorowują szlachetniejsze surowce, jak chrom czy mosiądz. Również możliwość ich wykańczania, satynowym czy błyszczącym efektami, sprawia, że bez problemu można podążać za zmieniającymi się trendami.

Jaki rodzaj klamki wybrać?

W naszej ofercie można znaleźć klamki zarówno do drzwi zewnętrznych jak i wewnętrznych. Najczęściej są to klamki o szyldach długich, rozecie kwadratowej bądź okrągłej. Niezwykle istotnym podczas tego wyboru, będzie zachowanie odpowiednich proporcji. Trudno wyobrazić sobie ciężkie masywne drzwi o charakterystycznym wykończeniu z delikatną i drobną klamką. Takie połączenia mogą odstraszać wyglądem i wskazywać na totalna tandetę.

Również dobór materiałów musi być przemyślany, gdyż połączenie drzwi o tradycyjnym, klasycznym charakterze nie sprawdzi się z aluminiową klamką. Na szczęście o popełnienie takich błędów nie muszą się Państwo obawiać. Nasi eksperci z wieloletnim doświadczeniem, zaproponują odpowiednie warianty klamek, do wybranych modeli drzwi.

Klamki do drzwi zewnętrznych.

Drzwi zewnętrzne muszą być przede wszystkim solidne i trwałe. Z racji tego, że montowane są na zewnątrz bardzo często wystawiane są różnym próbą. Opady deszczu, śniegu czy mróz to trudne uroki naszej ziemi, do których łatwiej się dostosować. Analogicznie do drzwi i klamka powinna charakteryzować się tymi samymi cechami. Nie sposób bowiem wybrać klamkę na jeden sezon i wymieniać ją co kilka miesięcy. Zadaniem klamki jest również wytrzymałość, to na nią wywierana jest największa siła podczas otwierania czy zamykania drzwi. Dlatego też idealny model powinien być wyliczony trwałością na co najmniej 80 kilogramów.

Jeśli chodzi o sam wzór, tutaj pozostaje to kwestia indywidualna, w której możemy jedynie doradzić. Klamka zewnętrzna nie powinna być zakupiona po kosztach, to pierwsza z naszych cennych rad. Polecamy naszym Klientom dobór, takiego produktu, który będzie połączeniem funkcjonalności i estetyki.

Klamki kwadratowe do drzwi wewnętrznych.

Kwadratowa podstawa klamki idealnie podkreśla nowoczesny styl w naszych pomieszczeniach. Proste kształty z łatwością dopasowują się do otoczenia, dodając mu elegancji. Dodatkowo, klamką z kwadratowym szyldem możemy prosto manewrować. Zależnie od sposobu montowania, zmienia ona design otoczenia.

Założona równolegle z linia podłogi, wprowadza w pomieszczenie spokój i stabilność. Jeśli zdecydujemy się na ułożenie jej pod kątem, otrzymamy romb, którego już sama prezencja, stanie się bardziej dynamiczna i agresywna. Kwadratowych klamek w swojej ofercie posiadamy wiele, Victoria, Eliza czy Qubik to przykładowe modele, klasycznych rozwiązań do Twojego domu.

Kiedy zdecydować się na klamki kwadratowe?

Tego typu klamki, sprawiają wrażenie dość masywnych. Wszystko ze względu na ich kwadratowe wykończenie, które może wizualnie obciążać drzwi. W szczególności jest to zauważalne, gdy drzwi nie posiadają żadnych przeszkleń lub jest ich stanowczo za mało. Oczywiście taki look nie jest zły, ale warto wcześniej być na niego nastawionym.

Efekt końcowy można nieco zmiękczyć wybierając te szyldy, które posiadają zaokrąglone narożniki. Klamki kwadratowe to efektowne rozwiązanie dla wnętrz minimalistycznych i nowoczesnych. Mnogość kolorów i wykończeń w naszym sklepie pozwala na doskonałe dogranie klamki z drzwiami oraz całym wystrojem pomieszczenia.