Panele 3D na podłogę – ile kosztują?

11 grudnia 2018, In: Artykuły

Do naszych domów poszukujemy nieraz coraz śmielszych rozwiązań, ponieważ mamy wrażenie, że wszystko już było. Szukamy wnętrz niebanalnych, które staną się prawdziwie oryginalne i wyrażą nas w 100%. Nie chcemy mieć mieszkania urządzonego jak 3/4 całego bloku czy osiedla. Niezwykle oryginalnym rozwiązaniem na podłogi stały się w ostatnich latach trójwymiarowe obrazy. Pomysł przywędrował do nas z Dubaju. Podłoga z efektem 3 d – jakie rozwiązania oferują producenci i ile to kosztuje?

Wyjątkowa podłoga 3D

Kupując podłogi zazwyczaj na pierwszym miejscu stawiamy sobie kryterium wytrzymałości i ogólną jej estetykę. A gdyby tak zaszaleć i poza dobrymi parametrami technicznymi wybrać produkt, będący mocnym i wyrazistym efektem w całym wnętrzu? Oto z czego wykonane są podłogi 3 d:

  • żywica epoksydowa – podłoga taka to powierzchnia z polimerów, odporna na działanie wilgoci oraz na ścieranie, a więc odpowiednia do kuchni bądź do łazienek; podłogę tą wykonuje się na podstawie fotografii o odpowiedniej, dużej rozdzielczości; fotografia taka zostaje położona na żywicy, a następnie nałożone na nią zostają polimery; to idealny sposób na niepowtarzalny charakter podłogi zgodny z naszym gustem i upodobaniami.
  • szkło hartowane – aby zrobić taką podłogę także potrzebujemy fotografii wydrukowanej w odpowiednio dużym formacie i rozdzielczości; fotografia zostaje pokryta hartowanym szkłem; to rozwiązanie polecane jest w miejscach, których rzadziej używamy ze względu na ryzyko zarysowań
  • drewno – najdroższe z rozwiązań, jeżeli chodzi o posadzkę 3d – drogie są zarówno materiały jak i wykonanie takiej podłogi, niemniej jest to podłoga niezwykle efektowna i ekskluzywna.

Osoba decydująca się na wykonanie podłogi z efektem 3d musi liczyć się z dość wysokimi kosztami. Podłoga z żywicy kosztuje około 350 zł za metr kwadratowy. Możemy w żywicy zatopić dodatkowe elementy dekoracyjne jak np. kamienie, wtedy koszt będzie jeszcze wyższy. Łatwo obliczyć, że wykonanie posadzki o wielkości 30 mkw będzie kosztowało około 10 000 złotych.