Parkiet do domu Głogów

9 stycznia 2019, In: Głogów, Jak dojechać

Parkiet w domu znowu cieszy się dużą popularnością. Coraz więcej osób przy remontowaniu mieszkania, decyduje się na parkiet zamiast klasycznych paneli. Co prawda koszty parkietu są nieznacznie wyższe od kosztów paneli, jednak piękny wygląd parkietu przyciąga kolejnych użytkowników.

Czym charakteryzuje się parkiet i jakie ma zalety?

Przede wszystkim jak już zostało wspomniane – parkiet posiada niepowtarzalny wygląd. Każdy chce mieć ładne mieszkanie, a podłoga nadaje wnętrzu najwięcej charakteru. To właśnie decyzja o tym, jak będzie wyglądała podłoga danego pomieszczenia, jest najważniejsza, aby całość wyglądała naprawdę dobrze. Nic więc dziwnego w tym, że tak wiele osób decyduje się na parkiet. Ponadto parkiet oferuje wiele możliwości. Istnieje wiele rodzajów parkietu, barw czy struktur. Tak wielki wybór ułatwia nam znacząco, stworzenie podłogi marzeń.

To jednak nie koniec zalet parkietu w domu. Parkiet izoluje akustycznie, co eliminuje dźwięk stukania, gdy po nim chodzimy. Taki dźwięk jest bolączką wielu paneli podłogowych. Ponadto parkiet nie przyciąga aż tak bardzo kurzu. Jest więc świetnym rozwiązaniem dla osób uczulonych na roztocza kurzu domowego. Warto również przypomnieć, że parkiet może być odnawiany. Stanowi to bardzo ważną informację dla osób, które poszukują trwałej podłogi.

Do wad parkietu możemy zaliczyć głównie wysoką cenę – nie tylko samego parkietu, ale również montażu. Cena jednak w porównaniu do zalet, które parkiet nam oferuje, nie powinna stanowić większej przeszkody.

Parkiet możemy podzielić na kilka rodzajów. Wyróżniamy parkiety: warstwowe, mozaikowe, klasyczne, lamelowe czy przemysłowe. Dzięki takiemu podziałowi łatwiej możemy znaleźć taki parkiet, który idealnie trafi w nasze gusta.

Czym charakteryzują się wymienione rodzaje?

  • Parkiet warstwowy – ma lakierowaną fabrycznie powierzchnię i składa się z dwu lub trzy warstwowej konstrukcji. Jego wielkim atutem jest wygląd drewna naturalnego.
  • Parkiet mozaikowy – jak sama nazwa wskazuje, na jego powierzchni znajduje się mozaika umieszczona najczęściej na gładzi cementowej. Mozaiki pozostawiają spore pole do popisu, jeżeli chodzi o wygląd parkietu, dlatego sprawdzą się dobrze dla osób, które lubią ekstrawagancję.
  • Parkiet klasyczny – jest najpopularniejszym rodzajem parkietu, który na przełomie lat zdobył liczne grono fanów. Charakteryzuje się dużą grubością i można układać go w różne wzory. Właśnie ze względu na grubość, parkiet klasyczny nie sprawdzi się w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym.
  • Parkiet lamelowy – w odróżnieniu od klasycznego, sprawdzi się dobrze w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym. Bardzo atrakcyjne są również ceny parkietów lamelowych, szczególnie porównując je z cenami parkietów klasycznych.
  • Parkiet przemysłowy – łatwo go zamontować oraz charakteryzuje się wytrzymałością. Dzięki temu wystarcza na długie lata. Dobry do pomieszczeń z dużym obciążeniem statycznym.

Ogromny wybór i piękny wygląd z pewnością będą przyciągały do tego rodzaju podłogi kolejne osoby. Od jakiegoś czasu parkiet znowu jest w modzie, co jeszcze bardziej napędza jego popularność.

W naszym salonie w okolicach Głogowa znajdą państwo wiele rodzajów parkietu. Dzięki temu nawet najwybredniejsi klienci znajdą u nas to, czego szukają. Dlatego zwolenników parkietu zapraszamy do naszego salonu, gdzie udzielimy pomocy przy wyborze tego najlepszego, który spełni państwa wymagania.

 

JAK DOJECHAĆ DO SALONU ŁAZIENEK Z GŁOGOWA?

ZNAJDŹ NASZ SALON Z WYPOSAŻENIEM ŁAZIENEK, PŁYTEK, DRZWI I KLAMEK:
Dzierżoniów, Lubin, Głogów, Legnica, Świdnica