Płytki jak beton

5 stycznia 2019, In: Artykuły

Beton i wszelkie jego imitacje od dobrych kilku lat są jednym z ulubionych sposobów na aranżację wnętrza. Dostępne są one w formie płytek podłogowych, płytek ściennych, płytek imitujących beton surowy lub architektoniczny, imitacje betonu w postaci różnego rodzaju kafli o różnych odcieniach szarości, bieli, a nawet czerni. Beton i jego imitacje to doskonała baza dla różnorakich aranżacji. Jego prosta forma pozwala na użycie go jako tła dla mocniejszych kolorystycznie dodatków oraz designerskich form i faktur. Jakie płytki imitujące beton znajdziemy w salonach?

Płytki jak beton architektoniczny

Wydawać by się mogło, że beton to beton. Ot szara powierzchnia, surowa w wyrazie. Jednak jest to mylne przeświadczenie, gdyż na rynku otrzymamy wachlarz możliwości, który uzmysłowi nam, jak ciekawe aranżacyjnie są betonowe płytki. Od zawsze na topie jest powiedzenie, iż siła tkwi w prostocie. Tak samo jest z betonem. To produkt prosty, ale żadna betonowa lub imitująca beton płyta czy płytka nie jest taka sama. Każda charakteryzuje się niepowtarzalną i unikalną fakturą – jedynie grubość i skład każdej z nich są takie same. Płytki betonowe imitujące beton architektoniczny to świetny pomysł na ściany, w tym na elewacje.

Są one niezwykle wytrzymałe, odporne na warunki atmosferyczne oraz nieskomplikowane w montażu. Płyty betonowe mają jednak jeszcze więcej zalet. Można ich używać myśląc o wielu zastosowaniach – nadają się zarówno na zewnątrz jak i do wewnątrz domu. Płyty z betonu architektonicznego są wylewane ręcznie, co jest gwarancją, iż każda z nich jest niepowtarzalna. Można wybrać spośród płyt gładkich, średnio porowatych lub bardzo porowatych. Producenci wykorzystują także ciekawe wizualnie barwniki, dzięki którym możemy zakupić płyty o innych odcieniach niż standardowe szarości. Płyty te są trwałe na ścieranie, wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, odporne na działanie grzybów oraz mikroorganizmów. Producenci oferują także płyty dekoracyjne z betonu architektonicznego, a także możemy wybrać spośród przeróżnych formatów i rozmiarów.

Płytki ceramiczne imitujące beton

Niemal każdy producent ceramiki posiada obecnie w swojej ofercie płytki imitujące beton. Tak samo jak w przypadku płytek z betonu architektonicznego, te ceramiczne dostępne są w wieli formatach oraz w niejednym wydaniu. To idealny wybór do łazienki. To stonowana kolorystyka i niebanalna elegancja, która będzie strzałem w 10 w łazience o loftowym, nowoczesnych charakterze. To rozwiązanie uniwersalne, które będzie modne także na kilka, a nawet kilkanaście lat. Betonowe łazienkowe ściany lub podłogi warto w tym przypadku uzupełnić jasnymi, najlepiej białymi meblami. Dobrze będą wyglądać także wraz ze wstawkami z drewna lub płytek drewnopodobnych.

Beton wraz ze swoją uniwersalnością, neutralnością oraz ciekawym efektem kolorystyczny i wizualnym dodaje wnętrzu charakteru oraz splendoru. To jeden z najbardziej oryginalnych sposobów na wnętrze, dlatego zdobył rzeszę entuzjastów. Betonowe wykończenie najlepiej uzupełnić szkłem oraz stalą, świetnie na tle betonu wygląda także drewno, mocne kolory, gładkie powierzchnie oraz naturalne tkaniny. Trzeba pamiętać, by był bardzo konsekwentnym w temacie dodatków.