Pomysł na urządzenie przedpokoju

19 stycznia 2019, In: Artykuły

Czy możesz pochwalić się obszernym i pięknym przedpokojem, który wygląda jak hol hotelowy? No właśnie – w większości przypadków odpowiedź jest negatywna. Najczęściej w swoich mieszkaniach i domach posiadamy nieduże wnętrza, które spełniają rolę przedpokoju, a to dlatego, by nie zabierać metrażu pozostałym pomieszczeniom. Czy istnieje więc sposób na kreatywne urządzenie niedużego przedpokoju, który będzie wyglądał efektownie i będzie ergonomiczny?

Meble w przedpokoju

Nieduże wnętrze – niewielkie gabarytowo meble. To wręcz konieczność. W niewielkiej przestrzeni korytarza świetnie prezentować się będą np. wąskie szafki czy komody – niskie lub wysokie. Warto tak dobrać meble, by pochowały wszystkie niezbędne nam przedmioty – jak buty, akcesoria, torebki, klucze, parasole. Takie meble jak komody w przedpokoju to dodatkowo świetna dekoracja – pięknie się na nich prezentują lampki oraz wazony ze świeżymi kwiatami lub innymi kompozycjami. Nad komodą dobrze jest powiesić stylowe lustro pasujące do reszty wystroju.

Jeżeli dysponujesz ciut większą przestrzenią, warto w przedpokoju posiadać szafę – najlepiej przesuwną i na wymiar. To niezbędny mebel na sezonową garderobę czy walizki. Szafa w przedpokoju z systemem przeróżnych schowków to także dobry patent na przechowywanie sprzętów jak deska do prasowania czy suszarka na bieliznę oraz sprzętu sportowego. W przypadku niewielkiego przedpokoju warto jako fronty takiej szafy zastosować lustra. To dobry sposób na doświetlenie przestrzeni przedpokoju oraz wizualne jej powiększenie. Poza komodą i szafą warto w przedpokoju mieć także choćby niewielkich rozmiarów siedzisko. To idealny patent na wygodne zakładanie butów. Dostępnych wariantów jest wiele – ławeczka może być połączona z szafką, lustrem czy wieszakiem.

Kolorystyka w przedpokoju?

W osobnym artykule pisaliśmy o tym jak pomalować przedpokój na dwa kolory – warto zapoznać się z treścią wpisu. Jak w każdym niedużym pomieszczeniu, tak i w przedpokoju – kolorystyka powinna być jak najjaśniejsza. Świetnie wyglądają tutaj biel, kremy czy jasne odcienie szarości. Najlepiej zrezygnować z kontrowersyjnych eksperymentów w kwestii kolorystyki niedużej i mało jasnej przestrzeni. Dobrym wyborem będzie także jasna kolorystyka podłogi – paneli czy parkietu lub płytek – jasne ściany i podłogi to gwarancja optycznego powiększenia wnętrza.

Stawiaj na lustra, a powiększysz przedpokój!

Przedpokoje kochają lustra – zwłaszcza nieduże przedpokoje. Jest to niezbędny element, gdyż przed wyjściem każdy z nas chce wiedzieć, czy wygląda dobrze, a dodatkowo to najprostszy sposób na nadanie pomieszczeniu głębi. Im większe lustro tym lepiej – choć w przedpokoju zalecany jest minimalizmu, nie ma to przełożenia na tę kwestię 😉