Rodzaje drzwi wewnętrznych

7 kwietnia 2021, In: Artykuły

Oferta Domino to szeroki wybór drzwi wewnętrznych oraz zewnętrznych dostosowanych do potrzeb naszych Klientów. Lata doświadczeń, a jest ich już sporo, nauczyły nas jak spełniać oczekiwania Klientów oraz jakie produkty warto wybierać. Do każdego wnętrza podchodzimy indywidualnie, gdyż wiemy, że każdy z nas jest inny.

Drzwi to nie sprawa pierwszorzędna w meblowaniu wnętrza, ale ważna z perspektywy czasu. Z reguły sugerujemy się samym skrzydłem, od którego najczęściej oczekujemy idealnego dopasowania do stylu, w którym meblujemy pomieszczania. Niewielu Klientów dopiero po kontakcie z naszymi doradcami dowiaduje się, że równie istotnym jest dobór innych elementów jak futryny czy klamki.

Wybór odpowiednich drzwi nie lada wyczynem.

Zależnie od pomieszczenia, dobieramy model oraz funkcjonalność drzwi wewnętrznych. Sugerujemy naszym Klientom, zwracanie uwagi na to, czy pomieszczenia są odpowiednio doświetlone oraz posiadają odpowiednia wentylację. Z dostępnych na ekspozycji modeli można wybrać ten, który wpadnie w Państwa gusta.

Podczas doboru drzwi do pomieszczeń, trzeba zwrócić uwagę na kierunek otwierania. Sugerujemy się bowiem układem pomieszczenia, w którego skład wchodzi ustawienie mebli, czy też rozmieszczenie kontaktów i włączników światła. Różnica nie jest wielka ale istotna, szczególnie jeśli pomieszczenia są dość małe. Drzwi prawe posiadają zawiasy po prawej stronie, a lewe analogicznie po lewej. Również sposób otwierania odegra tu ważna role, gdyż nie zabierze on niepotrzebnie wolnej przestrzeni.

Rodzaje drzwi wewnętrznych.

Drzwi przesuwne to pierwsza z propozycji jakie oferuje Państwu nasz asortymentu. Taki model drzwi zdecydowanie ułatwi aranżacje wnętrza, jak i wpłynie pozytywnie na jego funkcjonalność. Przesuwny system montowania drzwi niestety nie sprawdzi się w każdym wnętrzu. Wszystko zależne jest od technicznych możliwości pomieszczenia.

Jeśli natomiast wszystko idzie po naszej myśli można zdecydować się na taki rodzaj drzwi i zamontować go w salonie, kuchni czy też łazience. Drzwi przesuwne to zdecydowanie ergonomiczne i nowoczesne rozwiązanie. Nadaje uroku zarówno pomieszczeniom w domu, jak i w mieszkaniach, oszczędzając przy tym sporo miejsca.

Drzwi przesuwne, na jakie się zdecydować?

Drzwi przesuwne dzieli się na dwie kategorie, sugerujące sposób montażu. Drzwi naścienne, to pierwszy rodzaj drzwi, których prowadnica montowana jest, jak sama nazwa wskazuje, na ścianie. Jest to zazwyczaj miejsce nad otworem lub bezpośrednio przy suficie. Montaż nie jest problemem, a co najistotniejsze, wliczany jest w cenę.

Skrzydło tego rodzaju drzwi porusza się na specjalnych wózkach, które zamocowane są wzdłuż ściany i dyskretnie przykryte maskownicami. Drugą z propozycji jest system naścienny, który w porównaniu do poprzedniego, wymaga od nas wcześniejszego przygotowania. Potrzebujemy bowiem odpowiedniego otworu, który umożliwi skrzydłu swobodne przemieszczanie się wewnątrz ściany.

Drzwi harmonijkowe – w jakich pomieszczeniach sprawdzą się najlepiej?

Drzwi harmonijkowe nie cieszą się taką popularnością w obecnych czasach, ale nadal odznaczają się wysoką funkcjonalnością. W szczególności, jeśli chodzi o wnętrza, w których króluje minimalizm, a powierzchnia nie pozwala na wiele. Największą zaletą, jeśli chodzi o ten rodzaj drzwi jest ergonomiczność.

Zajmują one znacznie mniej miejsca, są banalne w obsłudze, przy czym spełniają swoją rolę tłumiącą hałasy oraz zatrzymując ciepło. Dużą zaletą tego rodzaju drzwi jest fakt, że można montować je zarówno w wąskich jak i szerokich przejściach. Na dodatek ich cena nie jest wygórowana więc jeżeli szukasz drzwi praktycznych i funkcjonalnych w niskiej cenie, warto zdecydować się właśnie na ten model.

Alternatywa tradycyjnych drzwi. Co aktualnie jest modne?

Drzwi przesuwne zbiegiem lat zyskują na popularności. Niegdyś stosowane w wyjściach na tarasy lub balkony, dziś praktycznie w każdym z pomieszczeń. Drzwi tego typu są świetną alternatywą, dla klasycznych drzwi na zawiasy. Montuje się je niemal w każdym pomieszczeniu, kuchni, łazience a nawet sypialni. Ich szczególną zaletą jest kompaktowość, oszczędzają miejsce, którego w niektórych domach czy mieszkaniach znacznie brakuje.

Zastosowanie drzwi przesuwnych w kuchni.

Kuchnia to pomieszczenie, w których drzwi przesuwne mogą odegrać kluczową rolę. Załóżmy, że metraż naszej kuchni jest dość skromny, a my chcemy poruszać się w niej swobodnie. Niezależnie od tego, który system montażu drzwi przesuwnych wybierzemy i tak zyskamy wiele miejsca na inne sprzęty, które w kuchni są niezbędne.

Drzwi z naszej oferty mają zdecydowanie niebanalną prezencje co pozwala im na dopasowanie się, do wnętrz o różnych wystrojach i aranżacjach.

Jak wybrać odpowiednie drzwi? Na co zwrócić uwagę?

Z pomocą naszych doświadczonych doradców, dobiorą Państwo markowy produkt idealnie pasujący do obecnych trendów. Zakupione w konkurencyjnych cenach artykuły zostaną Państwu dostarczone w błyskawicznym tempie z zachowaniem bezpieczeństwa. W przygotowanych przez nas katalogach, prezentujemy niebanalne projekty, z których każdy może zaczerpnąć nieco inspiracji. A z kompleksową obsługą stworzyć swoje wymarzone wnętrze.