Styl glamour

Styl glamour – wnętrze z połyskiem

19 sierpnia 2021, In: Artykuły

Wnętrze zaaranżowane w uniwersalnym stylu to coraz popularniejszy sposób projektowania wnętrz. Coraz chętniej sięgamy po sposoby, które umożliwiają nam w prosty sposób osiągnąć coś zaskakującego, a co ważniejsze stale podążając za trendami. Eleganckie wnętrze, które kojarzy nam się z luksusem i świeżością to właśnie te, które na myśl przywodzą nam apartamenty z najpopularniejszych hollywoodzkich filmów. Choć całość charakteryzuje się bogactwem, nie w każdym przypadku musi nieść za sobą ogromne koszty.

Dobranie odpowiednich dodatków, potrafi stworzyć wyjątkowy nastrój w nawet z pozoru najmniejszym pomieszczeniu, za nieduże pieniądze. Oczywiście decydując się na taki wystrój nie musimy od razu wprowadzać go w każde z pomieszczeń. W większości przypadków, nawet nieświadomie, staramy się urządzić w ten sposób tą przestrzeń, w której pragniemy się zrelaksować. Mowa tutaj między innymi o łazience, sypialni, czy jak w większości przypadków salonie. O czym należy pamiętać, chcąc stworzyć wnętrze z połyskiem? Z tymi szczegółami i złotymi myślami podzielimy się z Wami poniżej.

Wnętrze w stylu glamour, czyli na jakie dodatki się zdecydować?

Rozpoczęcie pracy nad odświeżeniem naszego wnętrza powinno mieć wcześniej określony plan. Zastanówmy się dokładnie co chcemy uzyskać i na jakie poświęcenia, w konsekwencji, jesteśmy przygotowani. Tworząc takie wnętrza musimy wiedzieć, że lubi ono przestrzeń i światło. Będziemy otaczać się raczej jasnymi barwami, które mają wprawić nas w uczucie lekkości i elegancji. Błyszczące powierzchnie czy dodatki będą dodawać nieco przestronności, zupełnie jak lustra.

Jak w każdym stylu należy być bardzo ostrożnym, zawsze możemy przesadzić, a w przypadku tego rodzaju zdobienia możemy stworzyć odwrotny efekt, który okaże się być bardzo nieokazały. W ogólnym odbiorze wnętrze powinno być nie tylko efektowne, ale też zapewniać wizualny ład. Styl glamour mimo, iż jest bardzo błyskotliwy i zwracają na siebie uwagę, nie oznacza jednak, że lubi przesyt. Takie wnętrza charakteryzują się raczej skromną ilością dodatków, lecz o bardzo odznaczającym się charakterze.

Od czego zacząć urządzanie swojego wnętrza

Pomieszczenia, które chcemy zaprojektować w takim właśnie stylu powinny posiadać raczej jasne kolory ścian. Biel, ecru, czy stonowana szarość to trzy podstawowe barwy. Oczywiście do takiej bazy można dodać odpowiednie akcesoria o tonacji kontrastowej bądź spójnej z pomieszczeniem. Salon w takim stylu powinien mieć dogodny dostęp do światła, zarówno tego naturalnego, jak i sztucznego. Warto więc odsłonić wszystkie okna lub ewentualnie ozdobić je w delikatne, lekkie zasłony.

Oświetlenie jakie wybierzemy ma ogromne znaczenie, zdecydowanie lepiej wypadną w tym wnętrzu bogato zdobione żyrandole z kryształu bądź szkła. Zależnie od bazy kolorystycznej w naszym pomieszczeniu, klosze lamp mogą przybrać różnorodne barwy. Pamiętajmy im więcej światła i przestrzeni tym lepiej!

Elegancja i blask w codziennych zestawieniach

Ogromne znaczenie w tego typu pomieszczeniach odkrywa również podłoga. Musi ona być lekka, a jednocześnie wskazywać na wysoką jakość. Wnętrza glamour, jakie przychodzą nam na myśl oscylują głównie w jasnych barwach, dlatego tez kolor podłogi nie powinien zbytnio od nich odbiegać.

Nie oznacza to jednak, że dobranie ciemniejszych barw, jak zieleń czy granat nie wprowadzi nas w efekt zaskoczenia. Pod kolor wnętrza należy więc dobrać odpowiednią podłogę i drzwi. Zdecydować można się na podłogi drewniane, w jasnych bądź ciemnych barwach, czy połyskujące płytki. Wszystko powinno do siebie pasować.

Nie bój się czerni w swoim wnętrzu, czyli eleganckie czarne dodatki

Choć czerń na pierwszy rzut oka wprawia nasz mózg w stan zaniepokojenia, odpowiednio dopasowany do pomieszczeń może zaszokować. W rzeczywistości jest to kolor raczej mniej niż bardziej wykorzystywany, a to głównie ze względu na jego tajemniczą charakterystykę. Inaczej dzieje się jeśli połączymy go z bielą, urozmaici on całą przestrzeń i skoryguje jej kształty. Oczywiście im go więcej tym, cięższy staje się odbiór naszego pomieszczenia. Dobierajmy go więc z głową, czasem wystarczy kilka drobnych dodatków, aby stworzyć eleganckie wnętrze black&white.

Błyskotliwe wyposażenie w stylu glamour

Istotną rolę odgrywa odpowiednie umeblowanie naszego wnętrza w stylu glamour. Powinno się w nich znaleźć wiele błysku oraz złoceń. Meble z połyskującymi frontami, czy blatami wprowadzą ciekawy wizerunek, a do tego nadadzą elegancji i nowoczesności. Do tego warto dodać lśniące dodatki, które stworzą spójną i gustowną całość. Eleganckie sofy, czy kanapy ze skórzanymi dodatkami lub metalowymi nóżkami wysokiej jakości to coś co sprawdzi się w tym wnętrzu.

W salonie powinien znaleźć się też stolik, najlepiej o szklanym lub marmurowym blacie. Na pólkach czy komodzie powinny stać eleganckie ramki, które ozdobią pamiątkowe fotografie. Idealnie sprawdzą się też akcesoria imitujące luksusowe zdobienia, jak kryształy czy kamienie. Podsumowując, decydując się na takie wnętrza należy kierować się umiarem i równowagą pomiędzy elementami. Wnętrze musi być zadbane i nie przytłaczać zbyt dużą ilością dodatków.

Bogato zdobione akcesoria idealnie wpasują się w połyskliwe meble, wykonane w nowoczesnym, a zarazem uniwersalnym stylu.