Wanny Głogów

8 stycznia 2019, In: Głogów, Jak dojechać

Wanna jest elementem postrzeganym przez wiele osób, a w szczególności kobiet za wariant dużo lepszy od kabiny prysznicowej. Nie tylko pozwala nam wygodniej zadbać o codzienną higienę, ale też ułatwia nam wykonywanie domowych obowiązków jak np. ręczne pranie dużych rzeczy nie mieszczących się do pralki. Ponadto szczególnie doceniamy ją szczególnie zimą, gdy przemarznięci wracamy do domu po ciężkim dniu w pracy. Nie ma wtedy nic lepszego niż zanurzyć się w ciepłej, pachnącej kąpieli.

Wybór wanny do łazienki – żeliwna? stalowa? akrylowa? a może z kamienia?

Wybór wanien jest obecnie ogromny. Możemy wybierać kształt, kolor, materiał z którego wanna została wykonana, oraz funkcje. Tak duża dostępność różnych modeli pozwala nam zaaranżować łazienkę tak, jak sami chcemy. Jeśli jednak aranżacja wnętrz nie jest naszą mocną stroną, możemy skorzystać z pomocy fachowca pracującego w danym salonie. Zależnie od budżetu oraz stylu naszej łazienki, możemy dobrać wannę wolnostojącą lub zabudowaną, wykonaną z materiałów takich jak:

  • żeliwo
  • stal
  • akryl
  • kamień
  • konglomerat

Zaletą wanien żeliwnych, jest ich duża trwałość oraz utrzymywanie stałej temperatury, dzięki czemu można pozwolić sobie na długie, gorące kąpiele. Posiadają dużą odporność na zarysowania. Ich wadą jest duża masa, która średnio wynosi około 80 kg. Kolejnym minusem jest mała dostępność kolorów i kształtów. Najczęściej można spotkać wanny o prostokątnym i klasycznym kształcie, oraz z ozdobnymi nóżkami. Taki model będzie pasował idealnie do łazienki w stylu retro.

Wanny stalowe są urządzeniami solidnymi, a zarazem lekkimi o większej różnorodności kształtów i rozmiarów. Dzięki twardej emalii są odporne na zarysowania. Ich wadą jest jednak to, że słabo utrzymują ciepło, oraz dużo słabiej niż modele żeliwne tłumią dźwięki. Pasują jednak do większości łazienek.

Akryl, a dokładniej metakrylan metylu, to materiał z którego produkuje się najchętniej kupowane wanny. Akryl jest bardzo przyjemny w dotyku, gładki i ciepły, nawet gdy wanna jest pusta. Jej średnia masa wynosi zaledwie 20 kg, co sprawia że jest łatwa w transporcie oraz montażu. Utrzymuje ciepło dłużej od modelu stalowego oraz dobrze tłumi dźwięki. Jest bardzo prosta w czyszczeniu, jednak należy uważać by nie porysować powierzchni. Ewentualne zarysowania bardzo łatwo można naprawić, a struktura akrylu nie pozwala na rozwój bakterii i osadzanie się brudu, jak ma to miejsce w przypadku wanien emaliowanych. Pasuje do wszystkich aranżacji, jednak należy zwrócić uwagę na kształt i kolor.

Wanna kamienna jest rozwiązaniem dla osób ceniących sobie luksus. Za ten luksus jednak trzeba sporo zapłacić, bowiem jest to najdroższy model wśród wszystkich tutaj opisanych. Wanny te wykonuje się z granitu, marmuru lub z trawertynu. Modele te są bardzo ciężkie, oraz wymagają izolacji od podłoża w celu uniknięcia zbyt szybkiej utraty ciepła. Pasują idealnie do przestronnych minimalistycznych wnętrz, w których dominują motywy drewniane lub kamienne ukazujące przywiązanie do natury.

Wanny wykonane z konglomeratu, czyli materiału składającego się z marmuru oraz żywicy poliestrowej i pigmentu nadającemu pożądany kolor. Podobnie jak akryl, konglomerat jest materiałem przyjemnym w dotyku, odpornym na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Dzięki niemu można produkować wanny w każdym stylu, od modeli klasycznych po modernistyczne o bardzo wysokiej jakości i dużych walorach estetycznych.

Jeśli zastanawiacie się Państwo nad wyborem wanny, serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu blisko Głogowa (w Lubinie). Oferujemy duży wybór modeli oraz fachowe doradztwo wykwalifikowanych specjalistów. Z chęcią pomożemy wybrać model indywidualnie dobrany pod względem stylistycznym oraz dopasować do niego akcesoria. Wspólnie sprawimy, że Państwa łazienka stanie się domowym centrum relaksu, zachwycającym swoją aranżacją nie tylko domowników, ale także gości.

 

JAK DOJECHAĆ DO SALONU ŁAZIENEK Z GŁOGOWA?

ZNAJDŹ NASZ SALON Z WYPOSAŻENIEM ŁAZIENEK, PŁYTEK, DRZWI I KLAMEK:
Dzierżoniów, Lubin, Głogów, Legnica, Świdnica