Wanny Legnica

4 stycznia 2019, In: Jak dojechać, Legnica

Trudno wyobrazić sobie komfortową łazienkę bez wanny, w której można zrelaksować się po ciężkim dniu w pracy lub urządzić domową sesję aromaterapii z udziałem ulubionych zapachów. Wybór odpowiedniej wanny powinien być więc przemyślany i trzeba wziąć wiele elementów pod uwagę zanim ostatecznie go dokonamy.

Jaka wanna? Podział podstawowy i materiał wykonania

Wanny możemy podzielić na trzy rodzaje ze względu na ich przeznaczenie.

  • Wanny tradycyjne (takie, do których się przyzwyczailiśmy i w których najczęściej się kąpiemy)
  • Wanny z hydromasażem (jacuzzi w warunkach domowych, relaksujące całe ciało, przeznaczone do hydroterapii)
  • Wanny z prysznicem (takie, w których zostały zamontowane drzwi prysznicowe oraz panel prysznicowy)

Jeśli chodzi o materiał wykonania, najpopularniejsze są wanny akrylowe – dostępne w wielu kształtach i kolorach. Ich charakterystyczną cechą jest lekkość, dźwiękoszczelność oraz odporność na uszkodzenia i zarysowania. Miłośnicy stylowych łazienek będą wybierali wanny żeliwne, najczęściej instalowane jako wolno stojące. Wyróżnia je solidna konstrukcja i powierzchnia odporna na osadzanie się kamienia, ale przy tym są bardzo ciężkie i zimne. Wanny stalowe to propozycja dla tych, którzy lubią oszczędności. Są one lżejsze od żeliwnych, jednak strumień wody powoduje znaczący hałas – najlepiej jeśli są zainstalowane w specjalnej obudowie, która ma za zadanie tłumić niechciane dźwięki. Najmniej popularnym materiałem używanym do produkcji wanien jest miedź, sztuczny marmur. Rozwiązania te są rzadko wybierane ze względu na wysoką cenę. Doradcy w naszym salonie z pewnością pomogą Państwu wybrać optymalny materiał, z którego ma być wykonana wanna dostosowana do indywidualnych potrzeb.

Kształt i sposób montowania

W kwestii kształtów granicą jest ludzka wyobraźnia, jednak użytkownicy wciąż decydują się na te najbardziej tradycyjne. Najpopularniejsze będą więc wanny okrągłe, owalne, symetryczne  (prostokątne, sześciokątne, ośmiokątne, narożne, beznarożnikowe). Osoby o bardziej wysublimowanych artystycznie upodobaniach wybiorą zapewne wersję asymetryczną o fantazyjnych kształtach. Ciekawą propozycją będą też wanny z drzwiami, które są idealnym rozwiązaniem dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Sposób montażu wanny zależy przede wszystkim od specyfiki danego wnętrza i wizji, jaką posiada użytkownik łazienki. Niekiedy mogą być to też zalecenia architektów wnętrz. Montaż może być zatem:

  • Przyścienny (dłuższy bok wanny ustawiony przy ścianie, najczęstszy sposób montażu)
  • Narożny (dwa boki wanny przylegają do dwóch narożnych ścian)
  • Wolnostojący (wanna ustawiona jest w dowolnym miejscu łazienki)

Istnieją oczywiście inne sposoby. Niekiedy wanny są montowane w specjalnym podeście lub w podłodze. Wszystko zależy od planu zagospodarowania łazienki i możliwości przestrzennych, jakie posiada dane pomieszczenie. Przed wizytą w salonie dobrze będzie zanotować dokładne parametry pomieszczenia, które pomogą wybrać najlepszy model wanny.

Wanna z hydromasażem – czy każdy może ją mieć?

Łazienka, w której ma być zamontowana wanna z hydromasażem, powinna spełniać określone wymagania. Minimalna powierzchnia to 7 metrów kwadratowych, instalacja wodna i kanalizacyjna, a także instalacja elektryczna. Te specjalistyczne wanny oferują różny rodzaj masażu: masaż powietrzny, który polega na wdmuchiwaniu powietrza do wody przez system dysz lub przez dużą liczbę otworów zwanej podwójnym dnem; masaż wodny, który jest zdecydowanie mocniejszy i jego mechanizm polega na tym, że pompy tłoczą wodę w obiegu zamkniętym i wypychają ją przez dysze do wanny. W przypadku każdej wanny z hydromasażem konieczne jest skrupulatne stosowanie się do zaleceń producentów, w innym przypadku zamiast spodziewanego relaksu możemy otrzymać drobnoustroje i nieprzyjemny zapach.

Kupując wannę trzeba dokładnie sprawdzić wszystkie elementy wchodzące w skład kompletu. W naszym salonie można liczyć na kompleksową obsługę, która nie tylko pomoże wybrać odpowiedni model, ale również doradzi w kwestiach montażowych.

JAK DOJECHAĆ DO SALONU PODŁÓG BLISKO LEGNICY?

CO JESZCZE ZNAJDĘ W SALONIE W LUBINIE?
Dzierżoniów, Lubin, Głogów, Legnica, Świdnica