Przestronny salon kąpielowy w odcieniach klasycznej bieli i brązu

Zaakceptowany projekt, a następnie zrealizowany bez większych modyfikacji to potwierdzenie, że projektant w pełni zrozumiał oczekiwania Klienta. Po przedstawieniu powyższej propozycji, Klient był zachwycony wizualizacją. Łazienka miała być elegancka, minimalistyczna, z dominacją bieli, przełamanej brązem. I tak też się stało. Duży salon kąpielowy został zagospodarowany zgodnie z założeniami. Otrzymaliśmy luksusową łazienkę, która daje możliwość zrelaksowania się po ciężkim dniu pracy.

Jak otrzymaliśmy ten efekt?

Na ścianach łazienki postawiliśmy na jednolite, połyskujące płytki Lavita Blanco Brillo, ich strukturalnie pofalowaną wersję Egeo Blanco oraz drewnopodobną ceramikę Oak Beige, którą wyeksponowaliśmy w formie ornamentu na ścianie oraz na podłodze. Górną linię płytek ozdobiliśmy listwą profilowaną Evitur 13, aby odznaczyć płytki od również białych ścian. Dla zachowania równowagi, lustro zostało włożone w brązową ramę. Podczas rozmowy z Klientem wiedzieliśmy, że liczy na umiar i minimalizm w dekoracjach oraz wybieranych formach. Z tego względu w salonie kąpielowym znajdziemy jedynie dwie podwójne szafki Elita Barcelona White. Na ich blacie znalazły się dwie umywalki Lavita La Palma Z2020. Centralnym punktem salonu kąpielowego jest wolnostojąca wanna Excellent Comfort, która na wskroś zachęca do długich kąpieli.

Proponowana armatura także została zaakceptowana przez Klienta. Aby nie wprowadzać chaosu i zachować konsekwencję, postawiliśmy na markę Hudson Omnires przy wannie, umywalkach oraz bidecie. Chromowane elementy pojawiły się także w subtelnej dekoracji w postaci wieszaka na ręcznik Omnires Modern Project MP60214.

Po konsultacji z Klientem uznaliśmy za słuszną zmianę marki muszli oraz bidetu. Zrezygnowaliśmy z wcześniej założonej Roca GAP i postawiliśmy podobnie jak w przypadku wanny na Excelent, linię Bull.

Rezultat

Wnętrze jest spójne, harmonijne i mimo zastosowania ograniczonej palety kolorów – interesujące. Łazienka jest przestronna, a biel dodatkowo to potęguje. Złote wykończenie, chromowana armatura i dodatki powodują, że czujemy się w niej świeżo i spokojnie. Pomieszczenie mimo dodatkowej umywalki, wolnostojącej wanny i bidetu nie jest przytłoczone. Drewniana wstawka w ceramice na ścianie pozwoliła uniknąć wrażenia sterylności, zaś sama podłoga wprowadza do wnętrza poczucie bezpieczeństwa i przytulności. Choć wydawać by się mogło, że biel jest dość „oklepanym” kolorem w łazience, ten przykład dowodzi, że wystarczy kilka drobnych szczegółów, takich jak struktura płytki, aby stała się czymś zaskakującym i zachwycającym.