podłoga drewnopodobna w łazience

Drewniane akcenty i dodatki w łazience

30 kwietnia 2021, In: Artykuły

Jeszcze do niedawna łazienka była miejscem o dość klasycznym wystroju. Najczęściej spotykaliśmy się z dość prostym sposobem meblowania i wykończenia. Na ścianach i podłodze umieszczone były płytki, a jeśli chodzi o dekoracje to nie odbiegały one wiele od norm. Nie było w tym oczywiście nic dziwnego, bowiem płytki są najprostsze w utrzymaniu czystości. Obecnie możemy zauważyć coraz częstsze ustępstwa od schematów i bardzo indywidualne podejścia do aranżacji łazienek. Umieszczamy w nich co chcemy, a co za tym idzie cieszymy się jej niepowtarzalnością.

Drewno w łazience jako element wystroju.

Drewno to z pewnością materiał, w którym ukryta jest dusza. Gdziekolwiek pojawi się drewniany akcent, miejsce staje się znaczniej bardziej bezpieczne i cieplejsze. Czujemy się w nim przytulniej, a co za tym idzie poprawia się nasze samopoczucie. W dal odeszły już czasy, w których łazienka ma być obłożona płytkami czy kafelkami.

Z drugiej strony wiele osób stroni od tego pomysłu ze względu na obecną w łazience wilgoć. Jednakże, obecnie istnieje wiele sposobów skutecznej impregnacji drewna, stworzonej właśnie na potrzeby aranżacji wnętrz. Rozwiązaniem może być również sprowadzanie drewna z innych krajów, lecz to wiąże się już z większymi kosztami.

Drewniane motywy w łazience.

Zastosowanie drewna w łazience stwarza niezwykle klimatyczny nastrój. Możemy odczuć wcześniej wspomniane ciepło, pozytywna energię, a także stworzyć niebanalny wystrój. Bazą do takich dodatków może być na przykład biel. Biała łazienka ze wstawkami z drewna to idealne połączenie z efektem nowoczesności.

Brąz i biel to kolory zdecydowanie współgrające ze sobą, a na dodatek sprawdzą się w każdym mieszkaniu. Podobny efekt otrzymamy z połączenia szarości i drewna. Szarość charakteryzuję się tym, że eksponuje inne obecne kolory, wybijając je na pierwszy plan. Jeśli nie jesteś dość przekonany do takich połączeń, zdecyduj się na mniejsze drewniane elementy czy akcesoria.

Drewniana podłoga w łazience.

Łazienki z elementami drewna projektuje się na wiele sposobów. Zależne jest to od dostępnych materiałów, panujących trendów czy upodobań właścicieli. Jednym z bardziej popularnych sposobów na wnętrza z przyjemnym klimatem, jest użycie drewnopodobnych płytek.

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów płytek, imitujących w bardzo dużym procencie drewno. Taki element nadal sprawia, że nasza łazienka wygląda efektownie. Ponadto, wybór ten jest bardzo ekologiczny, a przede wszystkim wytrzymały na wilgoć, która w łazienkach jest nieunikniona. Jeżeli chcemy nieco udoskonalić całość, można pomyśleć o ogrzewaniu podłogowym. W ten sposób zachowamy właściwości drewna.

Alternatywa dla drewnopodobnych płytek.

Jeśli do płytek nie jesteśmy wystarczająco przekonani, możemy zdecydować się na drewno lite, w formie desek. Podczas takiego wyboru, ważne jest dobranie odpowiedniego gatunku drzewa. Najlepiej sprawdzi się dąb, tek czy padouk. Posiadają one znacznie większą ilość oleju, który chroni je przed zawilgoceniem. W przypadku złego wyboru, możemy narazić się na nieprzyjemności, jak na przykład odkształcanie.

Boazeria nadal w modzie.

Teoretycznie od tego elementu nieco stronimy, podczas aranżacji wnętrz. Na szczęście tylko w teorii, gdyż nie ma nic bardziej klimatycznego, jak drewno. Oryginalnego efektu doda z pewnością wybór drewna nieidealnego. Wykorzystajmy piękno tak szlachetnego materiału i pozostawmy go w nieudoskonalonej formie.

W tym wypadku trzeba zwrócić uwagę na wszystkie parametry, a nie zaszkodzi również jego odpowiednie zaimpregnowanie.

oświetlenie łazienki

Z jakimi materiałami i kolorami połączyć drewno?

Drewno to materiał bardzo wdzięczny, dodający uroku każdym pomieszczeniom. Decydując się na nie, warto dobrać je w ciekawy i oryginalny sposób. Jest bardzo uniwersalne, gdyż idealnie wpasuję się w każdy styl, klasyczny, nowoczesny czy skandynawski.

Jego plusem jest również fakt, że komponuje się praktycznie z każdym kolorem i materiałem. Dobrą inspiracją będzie połączenie drewna z kamieniem. Te dwa materiały świetnie równoważą się we wnętrzu, gdyż kamień jest dość ciężki w wyglądzie. Podobnie będzie, gdy połączymy go z betonem. Drewno wprowadzi znacznie delikatniejszy klimat i ociepli nasze pomieszczenie.

Marmur i drewno w łazienkowym stylu

To dwa popularne materiały stosowane niegdyś osobno, dziś tworzą niesamowite połączenie. Trzeba przyznać, że każdy z nich jest ponadczasowy. Z biegiem czasu widzimy ich ewolucje, przez co idealnie wpasowują się w zmieniające się trendy. Łazienka w marmurze i drewnie to kwintesencja nowoczesności i elegancji.

Drewniane dodatki do łazienki.

Równie popularnym rozwiązaniem na obecność drewna w łazience, jest zastosowanie dodatków. Bazą naszego projektu może być jedynie biel na ścianach i podłogach, resztę możemy urozmaicić drobnymi elementami. Drewniane kosze na pranie, pudełeczka czy zestawy łazienkowe, nadadzą świetnego efektu.

Można zdecydować się na drewniane półki, obicia szafek czy ramy luster. Drewniana łazienka to wystrój, który lubi obcować z roślinami. Znacznie ożywiają one wnętrze i nadają w nim naturalnego klimatu. Można postawić je na pólkach, na przykład w drewnianych doniczkach.