Drzwi zewnętrzne jakie wybrać

Drzwi wewnętrzne odpowiedzialnym wyborem

6 kwietnia 2021, In: Artykuły

Najwyższa jakość oraz komfort to dwie rzeczy, które odwzorowują nasze produkty. Już od ponad 30 lat zajmujemy się branżą wykańczania domów w całej Polsce, co stanowi dowód naszych umiejętności. Wiemy na co nakierowany jest klient oraz czego oczekuje, gdy w grę wchodzą drzwi wewnętrzne. To przede wszystkim solidne wykonanie oraz ciekawe walory stylistyczne. Drzwi to nie tylko ozdobny dodatek do wnętrza, ale też podmiot, który zapewnia domownikom intymność.

Zarówno na naszej stronie internetowej jak i salonach, mogą Państwo znaleźć wiele modeli drzwi wewnętrznych, zewnętrznych, a także potrzebnych akcesoriów. Grono naszych przedstawicieli, nakierowanych na solidne doradztwo, służy pomocą w wyborze oraz serwisie naszych produktów.

Drzwi wejściowe oraz wewnętrzne-jak wybrać?

Wybór drzwi, niezależnie od ich późniejszego przeznaczenia, wcale nie jest tak łatwy jak mogłoby się nam wydawać. Musimy podjąć kilka poważnych decyzji, których skutki będziemy mogli odczuć dopiero po pewnym czasie. Nie kierujmy się jedynie myślą o dopasowaniu drzwi do tła lub ich funkcję ozdobną w pomieszczeniu.

Drzwi pełnią wiele roli, mogą wygłuszać dźwięki, doświetlać pomieszczenie lub też utrzymywać ciepło, które wydostaje się na zewnątrz. Wiemy, że nie każdy z naszych Klientów jest świadomy tych czynników, podczas swojego zakupu, dlatego tez w naszych salonach staramy się uświadamiać każdego z nich. Drzwi wejściowe, czy też wewnętrzne to elementy raczej rzadko wymieniane, dlatego do ich wyboru warto się odpowiednio przygotować.

Jaki materiał na drzwi będzie najlepszy?

Z racji na spore doświadczenie w tej branży, wiemy jak duży wpływ na wytrzymałość ma, materiał z jakiego wykonane są drzwi. Przez lata współpracujemy z wieloma czołowymi producentami, z których usług oraz wykonania produktów jesteśmy zadowoleni. Trudno sobie bowiem wyobrazić dom, w którym nie czujemy się ani bezpiecznie, ani komfortowo. Materiałem wiodącym, który jest najczęściej spotykany na etykietach naszych drzwi, jest drewno. Nie bez powodu, bowiem jest to jednocześnie estetyczny, jak i wytrzymały materiał. Oczywiście drewno drewnu nie równe, więc i jego rodzaj jest mocno zależny, podczas produkcji drzwi, jakie oferujemy.

Przy doborze drzwi wewnętrznych, polecamy zdecydowanie, drewno z drzew liściastych, jak mahoń czy buk. Może to być również aluminium, które w wypełnieniu posiada wełnę mineralną, styropian bądź poliuretanową piankę. Ta druga z opcji jest znacznie bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Drzwi aluminiowe częściej polecamy również tym, którzy decydują się na funkcje antywłamaniową. Drzwi zewnętrzne wybierane są głównie pod styl architektoniczny całego domu. Niezalenie czy jesteś zwolennikiem klasyki, stylu nowoczesnego lub też minimalizmu, drzwi z oferty Domino na pewno spełnią Twoje oczekiwania.

Wielkość drzwi zewnętrznych ma ogromne znaczenie.

Jeśli chodzi o wielkość drzwi, kwestia ta jest również bardzo istotna. Nietrafiony dobór parametrów, możemy odczuć dopiero w późniejszym czasie, gdy odwrotu może już nie być. Zarówno drzwi wewnętrzne jak i wejściowe nie powinny mieć mniej niż 90cm szerokości. Taka wielkość będzie odpowiednia dla naszego komfortu w ich użytkowaniu.

Zarówno my jako profesjonaliści, jak i Państwo, którzy liczą na nasza pomoc, musimy być przygotowanie na przyszłe okoliczności. Może to być na przykład remont domu czy mieszkania. Zakładając, że trzeba będzie wnieść do środka cos o większym gabarycie, taki parametr drzwi będzie zdecydowanie wystarczający.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi?

Cena to zdecydowanie najczęstszy współczynnik, jakim kierują się nasi Klienci. Nie jest ona problemem, gdyż posiadamy wiele modeli zarówno drzwi wejściowych, jak i drzwi wewnętrznych w cenach dostosowanych do Państwa potrzeb. Niezależnie od innych parametrów z pewnością znajdziemy odpowiedni artykuł.

Każdy z produktów posiada swoją etykietę, na której można znaleźć wiele cech, jakimi charakteryzuje się dana para drzwi. Współczynnik przeniesienia ciepła U, to coś co informuje nas o tym, ile ciepła ucieknie przez drzwi. Ważne jest więc, aby te wartości nie przekraczały 2,6 W/(m2*K). Równie istotnym wariantem jest izolacja akustyczna. Wskazuje ona na wygłuszenie odgłosów dochodzących do domu, ale i tych, które wytwarzane są wewnątrz pomieszczeń. Minimalna wartość nie powinna być niższa niż 30 decybeli.

Jakie drzwi wybrać?

Przede wszystkim biegniemy z pomocą zarówno na stronie internetowej, jak i osobiście w salonach. Polecamy zwracać uwagę na wymienione wcześniej parametry i ich wartości, które są podstawą idealnego wyboru. Jeśli chcemy zaopatrzyć się w eleganckie i bardziej wytrzymałe drzwi, zdecydujmy się na te z litego drewna. Jeśli wnętrza są nowoczesne, a budżet raczej skromniejszy warto dokonać ekonomiczniejszego wyboru. Drzwi drewnopodobne, metalowe lub PCV to idealna alternatywa.

Świetnie we wnętrzach, szczególnie tych mniej oświetlonych sprawdzają się drzwi z przeszkleniami. Sprawiają, że pomieszczenie staje się optycznie większe, drzwi nadadzą uroku, a i do pomieszczenia dostarczana będzie znacznie większa ilość światła.