BETON Z DODATKIEM NUTY RETRO
Czy łazienka z dominującą ilością płytek imitujących beton musi być ultranowoczesna i surowa w wyrazie? Może, ale nie musi. Zwłaszcza, jeśli zależy Ci na przełamaniu surowości nutą stylu retro. Przykład takiego zestawu prezentujemy na tym projekcie – to łazienka minimalistyczna i mocno modernistyczna, a zarazem lekko „ugładzona” dekoracjami i wykończeniem w stylu retro.

Taki projekt na pewno spodoba się osobom, które poszukują niebanalnych rozwiązań i lubią łączyć ze sobą elementy, które jedynie z pozoru są nie do połączenia. Szary beton zestawiliśmy z wyrazistymi płytkami, na których dominuje miedziana kolorystyka. Taka sama kolorystyka widoczna jest na bateriach łazienkowych. To właśnie miedziane elementy dodają temu wnętrzu blasku oraz elegancji, a także wspomnianego już retro charakteru. Poza nimi na szafce umieściliśmy również motyw drewna, który podobnie jak miedź lekko ociepla to dość surowe wnętrze, a także dodaje mu szyku i klasy.

By wnętrze wyglądało jednolicie i spójnie, postawiliśmy w nim na obudowaną wannę, stonowaną kolorystykę oraz minimum elementów typowo dekoracyjnych. Taki zamysł sprawił, iż łazienka ta wygląda dość ascetycznie, ale jednocześnie stylowo, w myśl zasady, iż „mniej znaczy więcej”.